University of Saskatchewan
USask suv va oziq-ovqat xavfsizligi kabi dolzarb muammolarni hal qilishda yetakchilik qilmoqda. Tadqiqot, o'qitish va o'rganish bizning jahon darajasidagi imkoniyatlarimiz bilan yaxshilanadi va bizning ajoyib dasturlarimiz bizga an'anaviy intizom chegaralarini kesib o'tishga va asosiy global muammolarga noyob istiqbolni olib kelish uchun birgalikda ishlashga imkon beradi.
Bizning asosiy vazifamiz o'qitish, o'rganish va tadqiqot bo'lsa-da, jahon darajasidagi universitetni boshqarish uchun turli xil ishchi kuchi kerak. Bizga oʻqituvchilar va tadqiqotchilarimizni qoʻllab-quvvatlash uchun turli fanlar va kasblar boʻyicha maʼlumotga ega boʻlgan odamlar birlashishi kerak. Bizning asosiy kampusimiz Shartnomaning 6-hududida va Metislar vatani hududida joylashgan. Biz bu joyning Birinchi Millatlar va Métis ajdodlariga hurmat-ehtirom bildiramiz va bir-birimiz bilan munosabatlarimizni yana bir bor tasdiqlaymiz. Biz birgalikda Saskachevan universitetida tubjoylikni ko'tarmoqdamiz.
Karyera imkoniyatlari
Saskachevan universiteti tadqiqot, o'rganish, bilimlarni saqlash, yarashtirish va inklyuziya bo'yicha ajoyib muassasadir. Bizning innovatsion va xilma-xil hamjamiyatimizga va taniqli mutaxassislarimizga qo'shiling, chunki biz USaskni dunyoga kerak bo'lgan universitetga aylantirishda davom etamiz.
Jami mukofotlar
Bizning raqobatbardosh umumiy mukofotlar to'plamimiz ajoyib rahbarlar, professor-o'qituvchilar va xodimlarni yollash, saqlab qolish va rivojlantirishga sodiqligimizni ko'rsatadi. Biz o'zimizni bozorda raqobatbardosh joylashtiramiz va shu bilan birga xodimlarimizning ulkan hissalarini tan olamiz.
Kompensatsiya
Biz sizning qobiliyatlaringizni aks ettiruvchi raqobatbardosh kompensatsiya paketini taklif qilamiz va unumdorlikka asoslangan to'lov imkoniyatini taqdim etamiz.
Ish haqining o'sishi tuzatish turlarining kombinatsiyasiga asoslanadi, shu jumladan bozordagi tuzatishlar, xizmatlarga asoslangan o'sishlar, mehnat darajasi va bonuslar.
Kompensatsiya modeli
Imtiyozlar rejalari
Xodimlar uchun nafaqalar bizning xodimlarimizning umumiy jismoniy va ruhiy farovonligini qo'llab-quvvatlaydigan muhitni yaratishda Universitetning umumiy mukofotlari va sog'lomlik tamoyillarini qo'llab-quvvatlaydi.
Biz munosib xodimlar uchun keng qamrovli imtiyozlar paketini taklif etamiz, ular quyidagilarni o'z ichiga oladi:
To'liq stavka
• Salomatlik
• Stomatologiya
• Moslashuvchan xarajatlar
• Nogironlik
• Asosiy hayot
• Yarim kunlik/tasodifiy
• Dori
• Asosiy stomatologiya
• Foyda rejalari
Pensiya
Biz yangi xodimlarni belgilangan hissa (DC) pensiya rejalarimiz yoki belgilangan nafaqa (MB) pensiya rejalarimizdan biriga kiritishni taklif qilamiz.
Belgilangan badalli pensiya rejasi bu soliq toʻlash muddati kechiktirilgan jamgʻarma vositasi boʻlib, badallarni pensiya daromadi sifatida foydalanish uchun toʻplash imkonini beradi. Rejadagi daromadlar pensiyaga chiqqunga qadar soliqsiz yig'iladi. Siz ham, USask ham rejaga teng hissa qo'shasiz va bu hissalar investitsiya qilinadi. To'plangan pensiya daromadi qo'shilgan pul miqdori va siz tanlagan investitsiya vositalarining ishlashiga bog'liq.
Faqat CUPE 1975 xodimlari uchun mavjud boʻlgan Belgilangan nafaqa rejasi sizga nafaqaga chiqqandan keyin muntazam oylik daromad bilan taʼminlash uchun moʻljallangan. Belgilangan nafaqa rejasi sizga Pensiya bo'yicha daromadlar va nafaqaxo'r xizmat yillari asosida belgilangan formula bo'yicha hisoblangan pensiya bilan ta'minlaydi. Siz ham, Universitet ham rejaga teng hissa qo'shasiz.
Tadqiqot pensiya rejasi (DC)
To'liq yoki yarim kunlik ish haqi to'lanadigan xodimlar (0,5 FTE yoki undan ko'p):
Agar siz 6 oydan ortiq muddatga tayinlangan bo'lsangiz, ishtirok etish majburiydir
Yarim kunlik pensiya olish huquqiga ega bo'lgan xodimlar:
Agar siz universitetda 24 oy uzluksiz ishlagan bo'lsangiz va oldingi ikki kalendar yilining har birida Yilning maksimal pensiya daromadining kamida 35 foizini olgan bo'lsangiz, qo'shilishni tanlashingiz mumkin.
Akademik pulni sotib olish pensiya rejasi (DC)
Amaliy san'at va texnologiyalar kollejlari (CAAT) DBplus Pensiya rejasi
CUPE 1975 xodimlariga faqat quyidagilar kiradi:
doimiy yoki mavsumiy xodim, yoki
olti oydan ortiq vaqt davomida bir xil lavozimda doimiy ishlagan muddatli xodim
CAAT Pensiya rejasi - bu o'z a'zolariga xavfsiz pensiya taklif qiladigan ko'p ish beruvchilar uchun belgilangan pensiya rejasi. U Saskachevan universitetidan mustaqil.
Pensiya rejalari
Boshqa imtiyozlar
Barglar
Universitet oilangizni boshlash yoki o'stirish, martaba, ish va hayot muvozanati, hamdardlik va boshqalarga yordam berish uchun bir qator to'lanadigan va to'lanmaydigan ta'tillarni taklif qiladi.
Homiladorlik/farzand asrab olish/ota-onalik ta'tili
Muvofiq xodimlar farzandingiz tug‘ilishi yoki asrab olinishi munosabati bilan homiladorlik, farzandlikka olish yoki ota-onalik ta’tiliga chiqishlari mumkin. Ayrim xodimlar guruhlari  ta'tilingizning bir qismi uchun ish haqi 95% gacha oshiriladi.
Kechiktirilgan maosh ta'til
Agar tegishli boʻlsa, kechiktirilgan ish haqi taʼtil rejasi (DSLP)      xodimlarga ish beruvchiga xodimlarning ish haqining bir qismini ishdan boʻshashgacha, cheklangan muddat ichida chetlashtirishga ruxsat berib, taʼtilni oʻzini-oʻzi moliyalashtirish imkoniyatini beradi. .
Qisman ta'til
Qisman ta'til ma'lum bir davr mobaynida ish vaqtini qisqartirish orqali xodimning to'liq ish vaqti ekvivalentini (odatda 1,0 dan 1,0 gacha) ixtiyoriy ravishda kamaytiradi. Qisman barglar turli sabablarga ko'ra beriladi, jumladan:
• ta'lim
• oilaviy ehtiyojlar
• pensiyaga o'tish
• shaxsiy ehtiyoj
• shaxsiy imtiyoz
Barglarning qisman tuzilishining ko'plab usullari mavjud, jumladan:
qisqartirilgan ish haftalari (juma yoki dushanba kunlari dam olish)
kuniga kamroq soat ishlash (masalan, bolalarni maktabga qoldirgandan keyin ishga kelish yoki ularni olib ketish uchun erta ketish)
operatsion sekin davrda vaqtni qisqartirish (masalan, yozda juma kunlari dam olish)
O'qish to'lovidan voz kechish
Muvaffaqiyatli professor-o‘qituvchilar va xodimlar o‘qish to‘lovi bekor qilingan yoki qoplanadigan darslarda qatnashishi mumkin.
Kasbiy rivojlanish jamg'armasi
Muvaffaqiyatli professor-o'qituvchilar va xodimlar sizning ish unumdorligingiz, qobiliyatingiz yoki samaradorligingizni oshiradigan tadbirlar uchun to'lovlarni amalga oshirish uchun yillik mablag' oladi. Bu konferentsiyalar, o'quv kurslari yoki professional a'zolikni o'z ichiga olishi mumkin.
Biz sizning Kanadada University of Saskatchewanda o’qishni boshlashingiz uchun qanday yordam berishimiz mumkin?

University of Saskatchewan
USAsk лидирует в решении насущных проблем, таких как водная и продовольственная безопасность. Исследования, преподавание и обучение дополняются нашим набором объектов мирового класса, а наш ряд отличных программ позволяет нам выходить за рамки традиционных дисциплин и работать вместе, чтобы привнести уникальный взгляд на ключевые глобальные проблемы.
Хотя нашей основной задачей является преподавание, обучение и исследования, для управления университетом мирового класса требуется разнообразная рабочая сила. Нам нужны люди с опытом работы в различных дисциплинах и профессиях, которые объединятся, чтобы поддержать наших преподавателей и исследователей. Наш главный кампус расположен на территории Договора 6 и на родине метисов. Мы отдаем дань уважения предкам коренных народов и метисов, которые жили в этом месте, и подтверждаем наши отношения друг с другом. Вместе мы поднимаем коренное население на видное место в Университете Саскачевана.
Карьерные возможности
Университет Саскачевана является выдающимся институтом исследований, обучения, хранения знаний, примирения и инклюзивности. Присоединяйтесь к нашему новаторскому и разнообразному сообществу и признанным экспертам, поскольку мы продолжаем делать USask университетом, в котором нуждается мир.
Всего вознаграждений
Наш конкурентоспособный общий пакет вознаграждений демонстрирует наше стремление нанимать, удерживать и развивать выдающихся лидеров, преподавателей и сотрудников. Мы позиционируем себя конкурентоспособно на нашем рынке, признавая выдающийся вклад наших сотрудников.
Компенсация
Мы предлагаем конкурентоспособный компенсационный пакет, отражающий ваши способности, с возможностью оплаты по результатам работы.
Повышение заработной платы основано на сочетании типов корректировок, включая рыночные корректировки, надбавки за услуги, надбавки за заслуги и бонусы.
Модель компенсации
Планы льгот
Льготы для сотрудников поддерживают принципы общего вознаграждения и благополучия Университета в создании среды, поддерживающей общее физическое и психическое благополучие наших сотрудников.
Мы предлагаем комплексный социальный пакет для квалифицированных сотрудников, который включает в себя:
На постоянной основе
• Здоровье
• Стоматологический
• Гибкие расходы
• Инвалидность
• Базовая жизнь
• Неполный рабочий день / Повседневная работа
• Препарат, средство, медикамент
• Базовая стоматология
• Планы льгот
• Пенсия
Мы предлагаем новым сотрудникам зачисление в один из наших пенсионных планов с установленными взносами (DC) или пенсионных планов с установленными выплатами (DB).
Пенсионный план с установленными взносами – это сберегательный инструмент с отсрочкой уплаты налогов, который позволяет накапливать взносы для использования в качестве пенсионного дохода. Заработок в плане накапливается без уплаты налогов до выхода на пенсию. И вы, и USask вносите одинаковый вклад в План, и эти вклады инвестируются. Накопленный пенсионный доход зависит от суммы вложенных денег и эффективности выбранных вами инвестиционных инструментов.
Пенсионный план с установленными выплатами, доступный только для сотрудников CUPE 1975, предназначен для обеспечения вам регулярного ежемесячного дохода после выхода на пенсию. План с установленными выплатами предоставляет вам пенсию, рассчитываемую в соответствии с установленной формулой, основанной на засчитываемом для пенсии заработке и количестве лет стажа, засчитываемого для пенсии. И вы, и университет в равной степени вносите свой вклад в этот план.
• Исследовательский пенсионный план (DC)
Наемные работники, работающие полный или неполный рабочий день (0,5 FTE или выше):
Участие обязательно, если у вас назначена встреча более чем на 6 месяцев.
Работники с частичной занятостью, имеющие право на получение пенсии:
Вы можете присоединиться, если вы проработали в Университете 24 месяца подряд и за каждый из двух предыдущих календарных лет заработали не менее 35% максимального заработка для пенсии за год.
• Академический пенсионный план покупки денег (DC)
Колледжи прикладных искусств и технологий (CAAT) Пенсионный план DBplus
Доступно только для сотрудников CUPE 1975, которые:
постоянный или сезонный работник, или
наемный работник, проработавший непрерывно на одной и той же должности более шести месяцев
Пенсионный план CAAT представляет собой пенсионный план с установленными выплатами для нескольких работодателей, который предлагает своим участникам надежную пенсию. Он независим от Университета Саскачевана.
Пенсионные планы
Другие преимущества
Листья
Университет предлагает ряд оплачиваемых и неоплачиваемых отпусков , чтобы помочь вам создать или расширить свою семью, продвинуться по карьерной лестнице, найти баланс между работой и личной жизнью, проявить сочувствие и многое другое.
Беременность/усыновление/отпуск по уходу за ребенком
Соответствующие требованиям сотрудники могут взять отпуск по беременности, усыновлению или уходу за ребенком в связи с рождением или усыновлением вашего ребенка. Заработная плата некоторых групп сотрудников будет увеличена до 95 % в течение части вашего отпуска.
Отсроченный зарплатный отпуск
План отсроченного отпуска по заработной плате (DSLP), если он соответствует требованиям, предоставляет сотрудникам возможность самостоятельно финансировать отпуск, разрешая работодателю откладывать в течение ограниченного периода часть заработной платы сотрудников до отпуска. .
Частичный отпуск
Частичный отпуск добровольно снижает эквивалент полной занятости (FTE) работника (обычно с 1,0 до менее 1,0) за счет сокращения рабочего времени в течение определенного периода. Частичные отпуска предоставляются по разным причинам, в том числе:
• образование
• потребности семьи
• пенсионный переход
• личная потребность
• личное предпочтение
Существует множество способов структурирования частичных листьев, в том числе:
сокращенная рабочая неделя (выходные по пятницам или понедельникам)
работать меньше часов в день (например, приходить на работу после того, как отвезет детей в школу, или рано уходить, чтобы забрать их)
сокращение времени в период сбоев в работе (например, выходной по пятницам летом)
Отказ от обучения
Приемлемые преподаватели и сотрудники могут посещать занятия, в которых плата за обучение не взимается или компенсируется.
Фонд профессионального развития
Приемлемые преподаватели и сотрудники получают ежегодное финансирование для оплаты деятельности, которая повысит вашу производительность, способности или эффективность. Это могут быть конференции, учебные курсы или профессиональное членство.
Что мы можем сделать для вас, чтобы вы начали учиться в стране Канада в учебном заведении University of Saskatchewan?