Ilgari Amerika menejment va texnologiya kolleji (ACMT) sifatida tanilgan RIT Croatia 1997 yilda Xorvatiya Respublikasi Fan, taʼlim va sport vazirligi xususiy oliy taʼlim muassasalarini tashkil etish tashabbusi bilan Xorvatiyada tashkil etilgan. Amerikaning eng nufuzli xususiy universitetlaridan biri boʻlgan Rochester Texnologiya Instituti muvaffaqiyatli xalqaro hamkorlikni yaratish va qoʻllab-quvvatlashdagi obroʻsi tufayli ushbu saʼy-harakatlarda eng yaxshi hamkor sifatida tanlandi.
2013 yilda Amerika menejment va texnologiya kolleji ota-ona instituti - Rochester texnologiya institutiga to'liq mos kelish uchun o'z nomini RIT Xorvatiyaga o'zgartirdi.
Ikki qiziqarli joy
RIT Xorvatiya ikkita kampusda o'qish dasturlarini taklif qiladi, biri dengiz bo'yidagi Dubrovnik kurort shahrida va biri mamlakat poytaxti Zagrebda joylashgan. RIT Xorvatiya to‘rtta bakalavriat dasturini taklif etadi: Mehmondo‘stlik va turizm menejmenti (Dubrovnik), Global biznes boshqaruvi (Zagreb), New Media Desiogn (Zagreb) va Axborot texnologiyalari veb va mobil hisoblash (Dubrovnik va Zagreb). Bundan tashqari, RIT Croatia’ning umrbod ta’lim tashabbuslari doirasida biz talabalarga RIT Xorvatiyaning Zagreb kampusidagi Rochester Texnologiya Institutida fan magistri darajasini olish imkoniyatini yaratmoqdamiz: Tashkiliy yetakchilik va innovatsiyalar va magistrlik fanlari magistri dasturi Axborot texnologiyalari va tahliliy fanlar fakulteti.
Ikki darajaga ega bo'ling: Amerika va Xorvatiya
RIT Croatia Xorvatiyadagi yagona ta'lim muassasasi bo'lib, ikkita diplom beradi: RITdan Amerika darajasi va RIT Xorvatiyadan Xorvatiya darajasi, bakalavriat dasturlari uchun beriladi.
Amerika darajasi: Toʻrt yillik bakalavriat dasturini muvaffaqiyatli tugatgandan soʻng, talabalar Rochester Texnologiya Institutida xalqaro akkreditatsiyadan oʻtgan fan bakalavri (BS) darajasiga ega boʻlib, ularga jahon mehnat bozorida raqobatdosh ustunlik beradi.
Xorvatiya darajasi: Amerika darajasidan tashqari, toʻrt yillik dasturlardan birini muvaffaqiyatli tamomlagan barcha talabalar Bakalavr/Bakalavria darajasiga ega boʻladilar (240 ECTS ball toʻplash orqali). Bu RIT Croatia tomonidan berilgan Xorvatiya darajasi.
Xalqaro muhit
RIT Croatia Xorvatiya va butun dunyodan talabalarni jalb qiladi. Hozirda talabalarimiz tarkibining 30 foizini Avstraliya, Avstriya, Bosniya va Gersegovina, Kanada, Xitoy, Germaniya, Makedoniya, Chernogoriya, Norvegiya, Peru, Rossiya, Serbiya, Sloveniya, Janubiy Afrika Respublikasi, Janubiy Afrika kabi davlatlardan kelgan xalqaro talabalar tashkil etadi. Koreya, Shveytsariya, Turkiya va Amerika Qo'shma Shtatlari.
Biz sizning Avstriyada RIT universitetida o’qishni boshlashingiz uchun qanday yordam berishimiz mumkin?

RIT Croatia, formerly known as the American College of Management and Technology (ACMT) was established in Croatia in 1997 when the Ministry of Science, Education and Sports of the Republic of Croatia initiated the establishment of private higher education institutions. Due to its reputation in creating and maintaining successful international partnerships, one of the most prominent private American universities, Rochester Institute of Technology was chosen as the best partner in these efforts.
The American College of Management and Technology in 2013 has changed its name to RIT Croatia in order to fully comply with the parent institution - Rochester Institute of Technology.
Two Exciting Locations
RIT Croatia offers programs of study at two campuses, one located in the coastal resort city of Dubrovnik and one in the country's capital, Zagreb. RIT Croatia offers four undergraduate programs: Hospitality and Tourism Management (Dubrovnik), Global Business Management (Zagreb), New Media Desiogn (Zagreb) and Information Technology Web and Mobile Computing (Dubrovnik and Zagreb). In addition, as part of RIT Croatia's life-long learning initiatives, we are facilitating the opportunity for students to earn Master of Science degrees from Rochester Institute of Technology, at RIT Croatia's Zagreb campus: Master of Science program in Organizational Leadership and Innovation and Master of Science in Information Technology and Analystics.
Earn two degrees: American and Croatian
RIT Croatia is the only educational institution in Croatia that grants two diplomas: an American degree from RIT and a Croatian degree from RIT Croatia, which is awarded for undergraduate programs.
The American degree: Upon successful completion of a four-year undergraduate program, students will receive an internationally accredited bachelor of science (BS) degree from Rochester Institute of Technology, providing them with a competitive advantage on the global job market.
The Croatian degree: In addition to the American degree, all students who successfully complete one of the four-year programs will receive a degree of Baccalaureus/Baccalaurea (by earning 240 ECTS points). This is a Croatian degree granted by RIT Croatia.
International Environment
RIT Croatia attracts students from Croatia and from around the world. Currently, 30 percent of our student body is comprised of international students from such countries as Australia, Austria, Bosnia and Herzegovina, Canada, China, Germany, Macedonia, Montenegro, Norway, Peru, Russia, Serbia, Slovenia, South African Republic, South Korea, Switzerland, Turkey, and the United States of America.