Semey Tibbiyot Universiteti
Semey tibbiyot universiteti Qozog'iston Respublikasining eng yirik oliy tibbiyot o'quv yurtlaridan biri bo'lib, u o'z universitet shifoxonasiga, shuningdek Pavlodar va ust-Kamenogorsk shaharlaridagi filiallarga ega.
1952-yilda sovet Ittifoqi Vazirlar Mahkamasining universitetni ochish to'g'risidagi qarori e'lon qilindi. Semey tibbiyot universitetining tashkil etilgan 1 sentyabr 1953 tibbiy fakulteti ochilishi bilan, qaysi birinchi qabul qilindi 320 talabalar. Mavjud bo'lgan yillar mobaynida universitet bitiruvchilari Qozog'iston, yaqin va uzoq xorijda muvaffaqiyatli ishlamoqda. Semey tibbiyot universiteti boy tarixiy an'analar, ulkan salohiyat va obro'li maktablardir.
Missiyasi:
"Ta'lim, fan va klinikaning jahon amaliyotini integratsiya qilish orqali raqobatbardosh mutaxassislarni sifatli o'qitish orqali Qozog'iston aholisining salomatligini yaxshilashga ko'maklashish".
• Hamshiralik ishi - $700/4 yil
• Farmasevtika - $1870/5 yil
• Umumiy tibbiyot - $1870/6 yil
• Pediatriya - $1870/6 yil (5+1 yil amaliyot)
• Stomatologiya - $1870 to'liq vaqtda/6 yil
• Jamoat salomatligi - $1870 kunduzgi/4 yil
• Shahar: Qozog'iston, Semey
• Ta'lim tili: rus tili
• Dasturlar: bakalavr
1. Pasportning rus tiliga tarjimasi (ikki nusxada)
2. Diplomning rus tiliga tarjimasi (ikki nusxada)
3. Diplom asli
4. 3x4 fotosurat, 6 dona
5. 086 shakli + fluorografiya (rus tilida)
6. 063 shakli (rus tilida)
7. OITS - sertifikat (rus tilida)
• 11/12 yillik diplom.
• GPA 100% dan 70% gacha
Biz sizning Qozog'istonda Semey Tibbiyot Universitetida o’qishni boshlashingiz uchun qanday yordam berishimiz mumkin?

Семейский Медицинский Университет
Медицинский университет Семей – один из крупнейших высших медицинских учебных заведений Республики Казахстан, который имеет собственный Университетский госпиталь, а также филиалы в городах Павлодар и Усть-Каменогорск.
В 1952 году вышло постановление кабинета министров Советского союза об открытии университета. Медицинский университет Семей был основан 1 сентября 1953 года с открытия лечебного факультета, на который были зачислены первые 320 студентов. Всего за годы существования выпускники вуза успешно работают по всему Казахстану, ближнем и дальнем зарубежье. Медицинский университет Семей – это богатые исторические традиции, огромный потенциал и авторитетные школы.
Миссия:
“Содействие улучшению здоровья населения Казахстана через качественную подготовку конкурентоспособных специалистов, путем интеграции мировой практики образования, науки и клиники”.
Медицинский университет Семей
Факультеты:
• «Сестринское дело» - 700$ очное/4 года
• «Фармация» - 1870$ очное/5 лет
• «Общая медицина» - 1870$ очное/6 лет
• «Педиатрия» - 1870$ очное/6 лет (5+1год интернатуры)
• «Стоматология» - 1870$ очное/6 лет
• «Общественное здравоохранение» - 1870$ очное/4 года
• Город: Казахстан, Семей
• Язык обучения: Русский Язык
• Программы: бакалавриат
Приём документов:
1. Перевод Паспорта на Русский Язык (в двух экземплярах)
2. Перевод диплома на Русский Язык (в двух экземплярах)
3. Оригинал Диплом
4. Фото 3x4, 6 шт.
5. 086 Форма + флюорография (на русском языке)
6. 063 Форма (на русском языке)
7. СПИД – Сертификат(на русском языке)
KZ Требования:
Что мы можем сделать для вас, чтобы вы начали учиться в стране Казахстан в учебном заведении Семейский Медицинский Университет ?