Reyn-Vaal amaliy fanlar universiteti 2009 yil 1-mayda tashkil etilganidan beri barcha kutganlardan oshib ketdi. Germaniyada ham, butun dunyoda ham talabalar orasida katta qiziqish uyg'otdi - olti yil davomida universitet 7300 talabalarni qabul qilish bo'yicha o'z oldiga qo'ygan maqsadidan yuqori bo'ldi.
Amaliy fanlar universiteti sifatida ularning ilmiy dasturlari amaliy hayotga va haqiqiy dunyoda dolzarblikka qaratilgan. Masalan, barcha daraja dasturlarida talabalar iqtisodiyot va biznes huquqining muhim asoslarini o'rganadilar va taqdimot va aloqa texnikalari, loyihalarni boshqarish ko'nikmalari, ijtimoiy va madaniyatlararo ko'nikmalar kabi ishbilarmonlik dunyosi uchun muhim bo'lgan shaxslararo shaxslararo ko'nikmalarni rivojlantirish uchun ko'p imkoniyatlarga va nizolarni boshqarish strategiyalariga ega bo'ladilar. Reyn-Vaaling maqsadi milliy va xalqaro mehnat bozorining haqiqiy talablarini qondirishga tayyor va yangi lavozimlarida yuqori mavqega ega bo'lgan bitiruvchilarni tayyorlashdir.
Xalqaro talabalar uchun Reyn-Vaalda o'qishning foydalari aniq. Ingliz tilida o'qish intensiv til bo'yicha o'qitishni ta'minlaydi va sizni ingliz tili ko'pincha afzal bo'lgan aloqa tili bo'lgan mutaxassislikka tayyorlaydi. Nafaqat bu, balki ularning yangi yangi shaharchalari eng yangi jihozlar va laboratoriyalar, o'quv xonalari, kutubxonalar, lingafon markazlari va oshxonalarni o'z ichiga olgan tadqiqot muassasalari bo'lib, ularning barchasi kampusda va bir-biridan uzoqlikda joylashgan. Reyn-Vaal amaliy fanlar universiteti, shuningdek, kimyo, energetika, materialshunoslik, mashinasozlik, elektrotexnika, axborot texnologiyalari, logistika, hayot fanlari, qishloq xo'jaligi fanlari va biotexnologiya kabi turli sohalar va sohalarda xususiy sektor bilan ko'plab aloqalarni o'rnatadi. Ularning talabalari uchun o'zlarining loyihalari, stajirovkalari yoki bakalavr va magistrlik dissertatsiyalarini himoya qilishda faol sherik topish qiyin emas.
Xalqaro talabalar, shuningdek, Reyn Vaal universitetida har doim qilinadigan ish borligini bilib oladilar. Bu yerda siz o'nlab faol sport klublarini topishingiz va bo'sh vaqtingizni oz pulga yoki bepul sarflashingiz mumkin. Jonli musiqa va tungi hayot muxlislari uchun Kleve va Kamp-Lintfort xususiy klublarni taklif qilmoqdalar, yaqin atrofdagi Nijmegen, Köln, Dyusseldorf, Duysburg va Oberxauzen shaharlarida yana ko'plab imkoniyatlar mavjud. Mashina yo'qmi? Ikki yillik semestr kirish to'lovi bilan semestr chiptasini olgan talabalari uchun hech qanday muammo bo'lmaydi. Ushbu chipta Shimoliy Reyn-Vestfaliyaning deyarli barcha avtobus va poezd yo'nalishlarida sayohat qilish uchun chiptadir, deyarli cheksiz sayyohlik joylari va tashrif buyuradigan joylarni taklif qiladi.
Quyi Reyn viloyati go'zal manzaralar va boy tarixiy an'analarga boy. Kleve ham, Kamp-Lintfort ham odamlar va oilalar uchun xavfsiz, jinoyatsiz va markazlashgan shahar sharoitida yashash uchun arzon narxlarda yashashni taklif qiladi. Yaqin atrofdagi uchta xalqaro aeroportlar - Amsterdam, Dyusseldorf va Vize - dunyoning istalgan nuqtasidan havo orqali Kleve va Kamp-Lintfortga borishga imkon beradi.
Fakultetlar
• Iqtisodiyot va moliya
• Xalqaro menejment va psixologiya
• Barqaror rivojlanishni boshqarish
• Bionika
• Muhandislik
• Raqamli media
• Axborot injiniringi va informatika
• Biologik manbalar
Kerakli hujjatlar
• o'qishga qabul qilish uchun yetarli darajada ma'lumotni tasdiqlash (Studienkollegni bitirganligi yoki O’zbekiston universitetining bitta kursini tugatganligi to'g'risida sertifikat).
• O’qish  nemis tilida bo’lsa: TestDaF - 4 daraja, DSH - 2
• O’qish ingliz tilida bo’lsa: IELTS - 6.0, TOEFL – 80
Xizmatlar
Xalqaro markaz Reyn-Vaal universitetining xalqarolashtirish, til bilimi va madaniyatlararo muloqot sohasidagi xalqaro faoliyatining markaziy markazi hisoblanadi. 2009 yilda tashkil etilganidan beri universitetning kundalik amaliyotining xalqaro xususiyatiga muvofiq, hozirgi strategik rivojlanish rejasi xalqaro miqyosdagi faoliyatni barcha yo'nalishlariga integratsiyalashuv maqsadini tasdiqlaydi.
Universitet kutubxonasidan Reyn-Vaal universitetining barcha a'zolari va filiallari uchun bepul foydalanish mumkin. A'zo bo'lmaganlar kutubxonadan ozgina yillik to'lov evaziga foydalanishlari mumkin. Ular ikkala Klivda ham, Kamp-Lintfortda ham yuqori sifatli materiallarning katta to'plamini saqlashadi. Bu sizga har bir talaba, o'qituvchi va tadqiqotchi uchun muxim bo’lgan eng yangi va ishonchli ma'lumotlarni beradi.
Boshqa ko'plab mamlakatlardan farqli o'laroq, Germaniyada talabalar mustaqil ravishda uy-joy izlashlari kerak. Bu shuni anglatadiki, universitetga kirganingizdan so'ng, sizga avtomatik ravishda xona ajratilmaydi. Reyn-Vaal amaliy fanlar universitetida yotoqxonalar mavjud emas, shuning uchun universitet sizning yashashingizga kafolat berolmaydi.
Biz sizning Germaniyada Rhine-Waal University of Applied Sciencesda o’qishni boshlashingiz uchun qanday yordam berishimiz mumkin?

Рейн-Ваальский Университет Прикладных Наук
С момента своего основания 1 мая 2009 года Рейн-Ваальский университет прикладных наук превзошел все ожидания. Резонанс студентов как в Германии, так и во всем мире был ошеломляющим - всего за шесть лет работы университет достиг и превзошел свою основную цель - минимальный набор в 7300 студентов.
Как университет прикладных наук, их программы на получение степени ориентированы на практическое применение и актуальность в реальном мире. Например, во всех своих программах на получение степени студенты изучают важные основы экономики и права бизнеса и получают многочисленные возможности для развития межличностных межличностных навыков, которые имеют ключевое значение для делового мира, таких как методы презентации и общения, навыки управления проектами, социальные и межкультурные навыки и стратегии управления конфликтами. Их цель в Rhine-Waal - подготовить выпускников, которые готовы соответствовать реальным требованиям как национального, так и международного рынка труда и преуспеть в своей новой карьере.
Для иностранных студентов преимущества обучения в Рейн-Ваале очевидны. Обучение на английском языке обеспечивает интенсивную языковую подготовку и готовит вас к специальности, в которой английский часто является предпочтительным языком общения. Не только это, но и их совершенно новые кампусы - это исследовательские центры с новейшим оборудованием и помещениями, включая лаборатории, классы, библиотеки, языковые центры и столовые - все на территории кампуса и в нескольких минутах ходьбы друг от друга. Университет прикладных наук Рейн-Ваал также поддерживает многочисленные контакты с частным сектором в различных областях и секторах, например: химия, энергетика, материаловедение, машиностроение, электротехника, информационные технологии, логистика, науки о жизни, сельскохозяйственные науки и биотехнологии. Их ученикам не составляет труда найти активных партнеров для своих проектов, стажировок или защиты бакалаврских и магистерских диссертаций.
Иностранные студенты также обнаружат, что в Рейн-Ваальском университете всегда есть чем заняться. Здесь можно найти десятки активных спортивных клубов и провести свободное время за небольшую плату или бесплатно. Для поклонников живой музыки и ночной жизни Клеве и Камп-Линтфорт предлагают частные клубы, а в близлежащих крупных городах Неймеген, Кельн, Дюссельдорф, Дуйсбург и Оберхаузен есть много других вариантов. Нет машины? Нет проблем для их студентов, которые получают семестровый билет с двухгодичным вступительным взносом в семестр. Этот билет является пропуском для поездок практически на все автобусные и железнодорожные линии в земле Северный Рейн-Вестфалия, предлагая практически безграничное количество развлечений и мест, которые стоит посмотреть.
Регион Нижнего Рейна полон живописных пейзажей и богатых исторических традиций. И Клеве, и Камп-Линтфорт предлагают высокий уровень жизни для отдельных лиц и семей в безопасной, свободной от преступности и централизованной городской среде с низкой стоимостью жизни. Три близлежащих международных аэропорта - в Амстердаме, Дюссельдорфе и Визе - позволяют добраться до Клеве и Камп-Линтфорт по воздуху практически из любой точки мира.
• Экономика и финансы
• Международный менеджмент и психология
• Управление устойчивым развитием
• Бионика
• Инженерное дело
• Цифровые медиа
• Информационная инженерия и информатика
• Биологические ресурсы
Необходимые документы
• доказательство достаточного для поступления уровня образования (сертификат об окончании Studienkolleg или об окончании одного курса украинского вуза)
• обучение на немецком языке: TestDaF – Level 4, DSH — 2
• обучение на английском языке: IELTS — 6.0, TOEFL — 80
Услуги
Международный центр является центральным хабом международной деятельности Рейнско-Ваальского университета в области интернационализации, языковых навыков и межкультурного общения. В соответствии с международным характером повседневной практики Университета с момента его основания в 2009 году текущий Стратегический план развития подтверждает цель включения интернациональности во все области его деятельности.
Библиотекой университета можно пользоваться бесплатно для всех членов и филиалов Рейн-Ваальского университета. Не члены также могут пользоваться библиотекой за небольшую годовую плату. Они хранят большую коллекцию высококачественных материалов как в Клеве, так и в Камп-Линтфорте. Это дает вам самую свежую и надежную информацию - абсолютную необходимость для каждого студента, учителя и исследователя.
В отличие от многих других стран, в Германии студентам приходится искать жилье самостоятельно. Это означает, что после зачисления в университет вам не будет автоматически выделена комната. Университет прикладных наук Рейн-Ваал не имеет общежитий, поэтому университет не может гарантировать вам проживание.
Что мы можем сделать для вас, чтобы вы начали учиться в стране Германия в учебном заведении Рейн-Ваальский Университет Прикладных Наук?