Brighton Oksford xalqaro kolleji
2019 yilda kollej o'quvchilari A darajasidagi rekord natijalarga erishgandan so'ng, Buyuk Britaniya mustaqil maktablari ligasi jadvallarida birinchi o'rinni egalladi. Umuman olganda, 2019-yilda IHT talabalari olgan baholarning 92 foizi A*-A, 53,2 foizi esa A* bo‘lib, biz Buyuk Britaniyaning №1 A-Level kolleji va 90% A* dan A ballgacha erishgan yagona maktab bo‘ldik. .
OIC Brightonda biz 9-sinfdan boshlab o‘quvchilarimizni sinfdan tashqari, musobaqalarda qatnashish yoki to‘garaklarga qo‘shilish, ko‘ngillilik va stajirovkalar orqali oltinchi sinfga o‘tish orqali o‘z bilimlarini kengaytirishga undaymiz. Bu boyituvchi tajribalar ularning har tomonlama barkamol, universitetda va undan tashqarida muvaffaqiyatga tayyor bo‘lib yetishishiga yordam beradi.
Yosh talabalar bilan muvaffaqiyatli IHT modeliga amal qilish bizning ishtiyoqli o'qituvchilarimiz va Superkurrikulyar bo'limimiz sizning universitet intilishlaringizdan kelib chiqib, sizga yo'l-yo'riq ko'rsatish va iste'dodlaringizni tarbiyalash uchun ko'proq vaqtga ega bo'lishini anglatadi. Ushbu pedagogik yondashuv sizning kollejimizdan universitet va undan tashqaridagi qiyinchiliklarni hal qilish uchun kerak bo'lgan barcha narsalar bilan ketishingizni ta'minlash uchun maxsus ishlab chiqilgan.
IHT Oksford shahrining gavjum shahar markazidan farqli o'laroq, bizning Braytonga bo'lgan qarashimiz bitta go'zal, keng va zamonaviy kampusga asoslangan 13 yoshdan to Oltinchi sinfgacha bo'lgan gavjum, faol talabalar hamjamiyatiga qarashdir; bir maqsad va qadriyatlar bilan birga o'qish va yashash. Katta hajmdagi yashil maydonlar, sport inshootlari va tinch o'qish joylari bilan kampus sizning iste'dodlaringizni o'stirish va juda muvaffaqiyatli akademik martaba davom ettirishingiz uchun ideal sharoitlarni taqdim etadi.
Ideal muhit
Brighton shahar markazidan atigi bir necha mil uzoqlikdagi ajoyib qishloqda joylashgan kampus talabalar va xodimlarning jonli, xalqaro hamjamiyatini yaratish uchun mukammal sharoit yaratadi. Talabalarga o‘z sohasining mutaxassislari bo‘lgan ajoyib sifatli o‘qituvchilar dars beradi va ularning o‘qishlari ularni kengaytirish va iste’dodlarini rivojlantirishga mo‘ljallangan to‘liq Superkursikulyar dastur bilan to‘ldiriladi.
Chiroyli, zamonaviy, xavfsiz kampus
Ko'p million funt sterlingli rivojlanish 80 000 kvadrat metrlik ajoyib kampus ichida talaba kerak bo'lishi mumkin bo'lgan hamma narsani o'z ichiga oladi.
Ovingdean Hallning asl gruzin binosini saqlab qolgan holda, ta'mirlash ikki bosqichda yakunlanadi:
1-bosqich 2023-yil yozida yakunlanadi va 240 o‘quvchiga mo‘ljallangan internat sig‘imi, zamonaviy o‘quv jihozlari, umumiy xona va talabalar kafesi, ovqatxona, tibbiyot markazi, sport zali, namozxona va o‘quv resurs markazini o‘z ichiga oladi.
2-bosqich 2024-yil yozida yakunlanadi, qo‘shimcha internat, kommunal zal va fitnes markazi.
13 yoshdan boshlab ro'yxatdan o'ting
Oksfordda IHTda oʻtkaziladigan muvaffaqiyatli A-Level va bir yillik GCSE   dasturlariga qoʻshimcha ravishda, biz Brightonga 9-sinfdan boshlab Pre-GCSE dasturini va 10-yildan boshlab toʻliq, ikki yillik GCSE dasturini taqdim etishdan mamnunmiz.
Bizning 9-sinf Pre-GCSE talabalarimizdan 13-sinf A-Level talabalarimizgacha har biri asosiy o'rganish, tadqiqot, etakchilik va jamoada ishlash ko'nikmalarini o'rganadi, bu bizning keng qamrovli Superkursikulyar dasturimiz bilan bir qatorda ularni akademik martabalarining keyingi bosqichiga tayyorlashga qaratilgan. .
IHT Brighton talabalari kichik sinflar, ixtisoslashgan oʻqituvchilar va oʻzlarining Strategik Global Pathwaydagi martaba yoʻnalishidan bahramand boʻladi  Ushbu imtiyozlar kollejning akademik madaniyati bilan birgalikda talabalarimizni oʻz salohiyatlarini choʻqqisiga olib chiqishga yordam beradi.
Shuningdek, biz har hafta talabalarimizni kuchli va zaif tomonlarini aniqlash uchun baholaymiz, bu bizga ularga kerakli yordamni taklif qilish imkonini beradi: akademik, martaba bilan bog'liq yoki shunchaki hissiy.
To'lqinli darvoza
Oksford markaziga yaqin joylashgan ushbu talabalar turar joyi 93 ta keng xona va studiyalardan iborat. To'lqinli darvoza yorug' va toza muhitga ega, juda ko'p tashqi makon va ajoyib imkoniyatlarga ega. Xonalar umumiy oshxona va umumiy xonaga ega bo'lgan olti kishilik kvartiralarga guruhlangan.
To'lqinli darvozadagi yotoq xonalari keng, zamonaviy va tabiiy yorug'lik bilan to'la. Har bir yotoqxonada ikki kishilik kichkina karavot, stol va darsliklar uchun devor ombori, shuningdek, garderob va lavabo, hojatxona va dush bilan jihozlangan xona mavjud.
Biz talabalar xonalarini tartibli saqlashlarini kutamiz, lekin ular haftasiga £24 evaziga qo'shimcha haftalik tozalash paketini ham tanlashlari mumkin.
To'lqinli darvoza aholisi:
• Bir kishilik yotoqxona
• Shaxsiy hammom
• O'g'il bolalar / qizlar uchun alohida turar joy
• Umumiy oshxona va umumiy xona (oltita xonadon)
• Kommunal hududlar har hafta tozalanadi
• Kir yuvish vositalari (pullik)
• Ixtiyoriy yotoqxonani tozalash paketi mavjud
• Tashqi makon, televizor xonasi, stol tennisi va futbol stoli
• 24 soatlik qo'riqchi, darvozali jamoa
• Choyshablar va ovqat pishirish uchun uskunalar
• Tez keng polosali va Wi-Fi
Imkoniyatlar va farovonlik
Oksford Xalqaro kollejida biz har bir talabani doimiy qo'llab-quvvatlashni ta'minlash uchun mustahkam farovonlik tizimimiz bilan faxrlanamiz. Bizning pastoral jamoamiz talabalarga kollej va internat hayotiga joylashishlariga yordam beradi va ularni butun o'qishlari davomida qo'llab-quvvatlashda davom etadi. Pansionatlarimizda talabalar bilan birga yashaydigan ota-onalar va nazoratchilar bilan biz do'stona va samimiy muhit yaratishga, individual ehtiyojlarni qondirishga, o'zaro hurmatni uyg'otishga va jamoat tuyg'usini yaratishga harakat qilamiz. Bizning talabalarga xizmat ko'rsatish bo'yicha to'liq vaqtli menejerimiz har doim yordam beradi. , va ko'pchilik talabalar ham o'z fanlari o'qituvchilari bilan yaxshi munosabatlar o'rnatadilar. Barcha talabalar kichik kasalliklar va bepul tekshiruvlar uchun GP jarrohlik (Bury Knowle) bilan ro'yxatga olingan. Uchrashuvlarni talabalar xizmatlari orqali yoki telefon orqali bron qilish mumkin. Agar kerak bo'lsa, talabalar hamrohlik qiladilar. Bizning pansionatimizda turar joyning barcha variantlari talabalarga kommunal maydonlar, basseyn, stol tennisi, televizor xonalari, velosiped saqlash joylari, kir yuvish va sport inshootlari kabi qulay va maroqli yashashlarini ta'minlaydi. .Sport va jismoniy tayyorgarlik. Bizning barcha talabalarimiz 16 yoshga to'lishi bilanoq Oksford universiteti sport markaziga a'zo bo'lishadi. Markazda 25 metrlik suzish havzasi, trenajyor zali va sport treklari mavjud bo'lib, pullik boshqa ko'plab ob'ektlarni bron qilish imkoniyati mavjud. Kollejda basketbol, ​​futbol va badminton kabi ko'plab klublar mavjud.
IELTS ingliz tili
Britaniya universitetlari birinchi tili ingliz tili bo'lmagan talabalar uchun ingliz tilini bilishini tasdiqlovchi hujjatlarni talab qiladi. Ularning afzal ko'rgan varianti IELTS (Xalqaro ingliz tili test tizimi) bo'lib, u to'rtta til ko'nikmalari - tinglash, o'qish, yozish va gapirish bo'yicha ingliz tilida muloqot qilish qobiliyatini o'lchaydi. IHTda EAP darslari odatda besh kishidan iborat kichik guruhlarda o'qitiladi. yoki tezda malaka talab qiladigan talabalar uchun individual o'qish orqali. Seminar davomida darslar har hafta davom etadi va talabalar IELTS imtihonidan kerakli ballga erishmaguncha EAP saboqlarini olishlari mumkin.
Kollejning barcha bo'lajak talabalari nafaqat CAS shartlarini qondirish uchun (Visa talabalari uchun talab qilinadi), balki o'zlari tanlagan o'quv dasturlarini engish uchun ham etarli darajada ingliz tilini bilishlari kerak.
Biz sizning Angliyada Brighton Oksford xalqaro kollejida o’qishni boshlashingiz uchun qanday yordam berishimiz mumkin?

Оксфорд-Международный колледж Брайтона
В 2019 году колледж занял первое место в рейтинге независимых школ Великобритании после того, как его ученики достигли рекордных результатов на уровне A. В целом, 92% оценок, полученных учащимися OIC в 2019 году, были A*-A, а 53,2% были A*, что делает нас колледжем №1 в Великобритании с уровнем A и единственной школой, получившей более 90% оценок от A* до A. .
В OIC Brighton мы поощряем наших учащихся 9-х классов расширять свое обучение за пределами классной комнаты, участвуя в конкурсах или вступая в клубы, а также занимаясь волонтерством и стажировками по мере перехода в шестой класс. Этот обогащающий опыт помогает им стать всесторонне развитыми молодыми людьми, готовыми к успеху в университете и за его пределами.
Следование успешной модели OIC с младшими учащимися означает, что у наших увлеченных преподавателей и дополнительного учебного отдела будет еще больше времени, чтобы направлять вас и развивать ваши таланты в соответствии с вашими стремлениями к поступлению в университет. Этот педагогический подход специально разработан, чтобы гарантировать, что вы покинете наш колледж со всем, что вам нужно, чтобы принять вызов университета и не только.
В отличие от ОИК Оксфорд, расположенного в оживленном центре города, наше видение Брайтона — это видение занятого, заинтересованного сообщества учащихся от 13 лет до шестого класса, основанного на одном красивом, просторном и современном кампусе; учиться и жить вместе с теми же целями и ценностями. Кампус с огромным количеством зеленых насаждений, спортивными сооружениями и тихими местами для учебы является идеальным местом для развития ваших талантов и успешной академической карьеры.
Идеальная среда
Расположенный в живописной сельской местности, всего в нескольких милях от центра Брайтона, кампус является идеальным местом для создания динамичного интернационального сообщества студентов и сотрудников. Студентов будут обучать преподаватели исключительного качества, каждый из которых является экспертом в своей области, а их обучение будет дополнено полной программой Supercurricular , разработанной, чтобы расширить их и развить их таланты.
Красивый, современный, безопасный кампус
Многомиллионный проект будет включать в себя все, что может понадобиться студенту в пределах потрясающего кампуса площадью 80 000 квадратных метров.
С сохранением оригинального здания Овингдин-холла в георгианском стиле ремонт будет завершен в два этапа:
Этап 1 будет завершен летом 2023 года и будет включать в себя общежитие на 240 студентов, современные учебные помещения, комнату отдыха и студенческое кафе, столовую, медицинский центр, тренажерный зал, молитвенную комнату и центр учебных ресурсов.
Фаза 2 будет завершена летом 2024 года с дополнительным пансионом, общим залом и фитнес-центром.
Запись с 13 лет
В дополнение к успешным программам A-Level и годичным программам GCSE, проводимым в OIC Oxford, мы рады представить в Брайтоне программу Pre-GCSE, начинающуюся с 9-го класса, и полную двухгодичную программу GCSE, начинающуюся с 10-го класса.
От наших учеников 9-го класса Pre-GCSE до наших учеников 13-го класса A-Level, каждый из них будет изучать ключевые навыки обучения, исследований, лидерства и работы в команде, которые, наряду с нашей обширной сверхпрограммной программой, направлены на подготовку их к следующему этапу их академической карьеры. .
Учащимся OIC в Брайтоне нравятся небольшие классы, преподаватели-специалисты и ориентация на карьеру в рамках программы Strategic Global Pathway.  Эти преимущества в сочетании с академической культурой колледжа помогают нашим студентам достичь вершины своего потенциала.
Мы также еженедельно оцениваем наших студентов, чтобы определить их сильные и слабые стороны, что позволяет нам предлагать именно ту поддержку, в которой они нуждаются: академическую, связанную с карьерой или просто эмоциональную.
Размещение
Волнистые ворота
Это специально построенное студенческое общежитие находится недалеко от центра Оксфорда и состоит из 93 просторных одноместных комнат с ванными комнатами и студий. Wavy Gate имеет светлую и чистую среду с большим количеством открытого пространства и отличными удобствами. Комнаты сгруппированы в квартиры по шесть человек с общей кухней и общей комнатой.
Спальни в отеле Wavy Gate просторны, современны и полны естественного света. В каждой спальне есть небольшая двуспальная кровать, письменный стол и настенная полка для учебников, а также шкаф для одежды и ванная комната с раковиной, туалетом и душем.
Мы ожидаем, что студенты будут содержать свою комнату в чистоте, но они также могут выбрать дополнительный еженедельный пакет услуг по уборке за 24 фунта стерлингов в неделю.
Жителям Волнистых ворот доступны:
• Одноместная спальня
• Частная уборная
• Раздельное размещение мальчиков/девочек
• Общая кухня и комната (6 квартир)
• Еженедельная уборка мест общего пользования
• Услуги прачечной (платно)
• Доступен дополнительный пакет услуг по уборке спальни
• Открытая площадка, ТВ-зал, стол для настольного тенниса и футбола
• Круглосуточная охрана, закрытая территория
• Постельное и кухонное оборудование
• Быстрый широкополосный доступ и Wi-Fi
Услуги и благосостояние
В Оксфордском международном колледже мы гордимся нашей надежной системой социального обеспечения, обеспечивающей постоянную поддержку каждого студента. Наша пастырская команда помогает студентам освоиться в колледже и жизни в пансионе и продолжает поддерживать их на протяжении всего периода обучения. С родителями и воспитателями, проживающими вместе со студентами в наших пансионах, мы стараемся создать дружелюбную и домашнюю атмосферу, учитывая индивидуальные потребности, прививая взаимное уважение и создавая чувство общности. Наш менеджер по работе со студентами, работающий полный рабочий день, всегда рядом. , и у большинства студентов также складываются прекрасные отношения со своими учителями-предметниками. Все студенты зарегистрированы в хирургии общей практики (Bury Knowle) для лечения легких заболеваний и бесплатных осмотров. Записаться на прием можно через Службу поддержки студентов или по телефону. При необходимости студенты будут сопровождаться. Все наши варианты размещения в пансионах предоставляют студентам доступ к целому ряду удобств, таких как общественные зоны, бассейн, настольный теннис, комнаты с телевизором, помещение для хранения велосипедов, прачечная и спортивные сооружения, чтобы сделать их пребывание комфортным и приятным. .Спорт и физическая подготовка. Все наши студенты также получают членство в спортивном центре Оксфордского университета, как только им исполняется 16 лет. Центр предлагает 25-метровый бассейн, тренажерный зал и спортивную дорожку, с возможностью забронировать многие другие объекты за отдельную плату. Колледж предлагает большое количество клубов, включая баскетбол, футбол и бадминтон.
IELTS английский язык
Британские университеты требуют подтверждения владения английским языком для студентов, чей родной язык не английский. Их предпочтительным вариантом является IELTS (Международная система тестирования английского языка), которая измеряет способность общаться на английском языке по всем четырем языковым навыкам — аудированию, чтению, письму и разговорной речи. В OIC занятия EAP обычно проводятся в небольших группах до пяти человек. или индивидуальное обучение для студентов, которым быстро требуется квалификация. Занятия проводятся еженедельно в течение семестра, и учащиеся могут посещать занятия EAP до тех пор, пока не наберут требуемый балл теста IELTS.
Всем будущим студентам колледжа потребуется достаточный уровень владения английским языком не только для выполнения условий CAS (требуется для студентов Visa), но и для того, чтобы справиться с выбранными ими учебными программами.
Что мы можем сделать для вас, чтобы вы начали учиться в стране Англия в учебном заведении Оксфорд-Международный колледж Брайтона?