Shveytsariyaning Malvern kolleji
Malvern kolleji 1865 yilda shahar kurort sifatida mashhur bo'lgan paytda tashkil etilgan. U bor-yo'g'i yigirma o'g'il va yarim o'nlab usta bilan ochildi. Temir yo'l sayohat qilishni osonlashtira boshladi va Malvern tepaliklari London va uning atrofidagi hududlarda mavjud bo'lmagan sog'lomlashtiruvchi fazilatlarga ega ekanligi ma'lum bo'ldi.
Yillar davomida, Malvern kolleji tashkil etilgandan so'ng, kollej sezilarli o'sishni, ko'plab o'zgarishlarni va ko'plab qiyinchiliklarni boshdan kechirdi. Ikkala jahon urushining notinchliklari tufayli Malvern kolleji bugungi kungacha hurmatga sazovor bo'lgan ish uchun jonlarini fido qilgan ko'plab jasur yigitlarini yo'qotdi.
MCS o'quvchilari o'ziga ishonchni mustahkamlash va ijodiy innovator bo'lish barobarida mas'uliyatni o'z zimmasiga olishni va g'oyalarni muloqot qilishni o'rganadilar. Bizning maqsadimiz o'z shaxsiyligini qurbon qilmasdan o'z-o'zini takomillashtirishga yordam berishdir; bizning asosiy shaxsimiz bilan aloqani yo'qotmasdan yulduzlarga erishish; hozirgi tafakkur chegaralarini ortda qoldirish va oldingi avlodlarning bebaho donoligidan foydalanish, shu tariqa kuchli ta’lim tizimini yaratish orqali o‘quvchilarimizning insoniy salohiyatini maksimal darajada oshirish. ularning shaxsiy iste'dodlari, ularni martaba uchun tayyor bo'lishga imkon beradi, ularni global fuqaro bo'lishga va XXI asrning texnologiya va axborotga asoslangan iqtisodiyotida muvaffaqiyatga tayyorlaydi.
Malvern kolleji Shveytsariya (MCS) o'quvchilari Britaniya milliy o'quv dasturiga asoslangan qat'iy va rag'batlantiruvchi akademik tajriba bilan ta'minlanadi.
O'quv dasturi Y7, Y8 va Y9da Pre-IGCSE dan boshlab 11-18 yoshdan boshlab mavjud. Keyin o‘quvchilar Y10 va Y11 uchun IGCSE dasturiga o‘tadilar va A darajasidagi kurslar (Y12 va Y13) bilan tugaydilar. Kurslar MCSning birgalikdagi o‘quv mashg‘ulotlariga va Loyihaga asoslangan ta’limga innovatsion yondashuvi orqali yaxshilanadi. Talabalar rivojlanishning eng muhim yillarida o'z ta'limidan maksimal darajada foydalanishlari uchun tengsiz imkoniyat bilan ta'minlanadi.
Akademik sharh
MCS buyurtma qilingan xalqaro Pre-iGCSE, iGCSE va A-Level oʻquv dasturlarini, qoʻshma oʻquv dasturlari va kechki oʻquv dasturlari loyihalarini taklif etadi.
• IGCSEdan oldingi
• IGCSE
• A-darajali
• - a Level+Universitet Y1
• - Universitetga tayyorgarlik
Bizning yuqori malakali professor-o‘qituvchilarimiz o‘quvchilarimizga ilmiy yondashuvni rag‘batlantiradilar va ularda mustaqil ta’lim olish odatlari va ko‘nikmalarini tarbiyalashga intiladilar, bu esa ularni nafaqat maktabda, balki universitetda va kelajakdagi kareralarida ham muvaffaqiyatga erishishga yordam beradi.
Intellektual qiziqish va o'rganishga bo'lgan muhabbatni rivojlantirish
Shveytsariyaning Malvern kolleji Buyuk Britaniyaning Malvern kollejining stipendiyalarni qo'llab-quvvatlashda g'ururli an'analariga asoslanadi. Biz qat'iy global dunyoqarash bilan singdirilgan an'anaviy, akademik Britaniya o'quv dasturiga amal qilamiz. Tajriba va xavf-xatarni qabul qilish xavfsiz va qo'llab-quvvatlovchi muhitda rag'batlantiriladi, shunda bizning barcha o'quvchilarimiz umr bo'yi o'rganish odatlarini rivojlantiradilar.
Boshlanish nuqtasi nima bo'lishidan qat'i nazar, muvaffaqiyatli Malverniyaliklar o'zlarining muvaffaqiyatlari va boshqalar uchun qiymatini asoslaydigan bir qator shaxsiy fazilatlari bilan belgilanadi. Bular MCS da qiladigan har bir ishimizning asosi bo'lgan aniq belgilangan "xislatlar" to'plamidir. O'quvchilar ham, xodimlar ham ularni kundalik hayotlarida qanday qo'llashlari haqida fikr yuritishga da'vat etiladi.
Bizning o'quv dasturimiz o'quvchilar bizga imtihon natijalari va dunyoning eng nufuzli universitetlariga kirish imkoniyatini beradigan aqliy odatlar bilan qoldirishlarini ta'minlash uchun ishlab chiqilgan.
Ingliz tilida ravon gapirish ustida ishlash
Xalqaro maktab sifatida ko'plab o'quvchilarimiz ingliz tilida so'zlasha olmaydi. Bizda butun maktab (EAL) o'quvchilariga ingliz tilini yaxshi bilishlariga yordam berish uchun keng ko'lamli yordam mavjud.
Malvern kolleji maktablar oilasi
• Malvern kolleji (Buyuk Britaniya)
• Qingdao Malvern kolleji
• Chengdu Malvern kolleji
• Malvern kolleji Misr
• Gonkong Malvern kolleji
• Shveytsariyaning Malvern kolleji
• Tokio Malvern kolleji
Malvern kollejida biz Malvern fazilatlari deb ataydigan yaxshi sinovdan o'tgan qadriyatlar to'plamini faol ravishda targ'ib qilamiz.
O‘ylaymizki, bu qadriyatlar o‘quvchilarimizga biz bilan birga bo‘lganda ham o‘sib-ulg‘ayishiga va ularning kelajagi uchun poydevor bo‘lishiga yordam beradi. Malvern fazilatlari biz topdik, vaqt o'tishi bilan o'quvchilarimizni hayot qiyinchiliklariga tayyorlaydi, ularga tez rivojlanayotgan dunyoga moslashish va muvaffaqiyatga erishish imkonini beradi.
ANIQ IMKONIYAT
Akademik mukammallik "MCS IGCSE dan A Levelsgacha bo'lgan Britaniya akademik malakalarining oltin standartini taklif qiladi."
Super oʻquv dasturi  “Shaxsiy rivojlanish va akademik boyitish uchun turli klublar va jamiyatlarning eklektik toʻplami”
Yengil atletika va sport klublari “MCSda sport va ochiq havoda ko'plab tadbirlar mavjud; Noyob Alp tog'lari va ajoyib qishloq inshootlari ajoyib hamkorlik tajribasiga imkon beradi.
Biz sizning Shveytsariyada Shveytsariyaning Malvern kollejida o’qishni boshlashingiz uchun qanday yordam berishimiz mumkin?

Колледж Малверн, Швейцария
Колледж Малверн был основан в 1865 году, когда город был известен как курорт. Он открылся всего двумя дюжинами мальчиков и полдюжиной мастеров. Железная дорога начала облегчать путешествия, а Малверн-Хиллз, как считалось, обладал целебными свойствами, которых не было в Лондоне и его окрестностях.
На протяжении многих лет, последовавших за основанием Колледжа Малверн, Колледж претерпел значительный рост, множество изменений и множество проблем. В суматохе обеих мировых войн Колледж Малверн потерял многих своих смелых молодых людей, которые пожертвовали своими жизнями ради дела, чтимого и по сей день.
Ученики MCS учатся брать на себя ответственность и делиться идеями, укрепляя уверенность и становясь творческими новаторами. Наша цель - способствовать самосовершенствованию, не жертвуя самоидентификацией; дотянуться до звезд, не теряя связи с самим собой; выйти за границы современного мышления и воспользоваться бесценной мудростью предыдущих поколений, тем самым максимально увеличив человеческий потенциал наших студентов за счет создания мощных образовательных систем. Наша миссия состоит в том, чтобы предоставить студентам инновационное образование, которое максимизирует реализацию их индивидуальные таланты, позволяет им быть готовыми к карьере, готовит их к тому, чтобы стать гражданами мира и к успеху в экономике 21-го века, основанной на технологиях и информации.
Ученикам Malvern College Switzerland (MCS) предоставляется строгий и стимулирующий академический опыт, основанный на британской национальной учебной программе.
Учебная программа доступна в возрасте от 11 до 18 лет, начиная с Pre-IGCSE в Y7, Y8 и Y9. Затем ученики переходят к программе IGCSE для Y10 и Y11 и заканчивают курсами A Level (Y12 и Y13). Курсы совершенствуются благодаря новаторскому подходу MCS к совместной учебной деятельности и проектному обучению. Учащимся предоставляется непревзойденная возможность максимально использовать свое образование по мере того, как они продвигаются в самые важные годы своего развития.
Академический обзор
MCS предлагает индивидуальную международную учебную программу Pre-iGCSE, iGCSE и A-Level, исключительные совместные и дополнительные учебные проекты.
• Pre-IGCSE
• IGCSE
• Уровень
• - Уровень + Университет Y1
• -Подготовка к университету
Наш высококвалифицированный преподавательский состав поощряет научный подход к нашим ученикам и стремится развивать у них привычки и навыки самостоятельного обучения, которые помогут им добиться успеха не только в школе, но и в университете и в их будущей карьере.
Развитие любознательности и любви к учебе
Malvern College в Швейцарии опирается на гордые традиции Malvern College в Великобритании по развитию стипендий. Мы следуем традиционной академической британской учебной программе, пронизанной решительным глобальным мировоззрением. Экспериментирование и риск поощряются в безопасной и благоприятной среде, чтобы все наши ученики выработали пожизненные привычки к обучению.
Какой бы ни была их отправная точка, успешных малвернцев отличает ряд личных качеств, лежащих в основе их успеха и ценности для других. Это четко очерченный набор «качеств», лежащих в основе всего, что мы делаем в MCS. И учащимся, и сотрудникам предлагается подумать о том, как они применяют их в своей повседневной жизни.
Наша учебная программа разработана таким образом, чтобы ученики уходили от нас с результатами экзаменов и мышлением, которые открывают им доступ к самым уважаемым университетам мира.
Работа над свободным владением английским языком
Как международная школа, многие из наших учеников не являются носителями английского языка. У нас есть обширная поддержка для учеников всей школы (EAL), чтобы помочь им свободно говорить по-английски.
Семья школ Малверн-колледжа
• Колледж Малверн (Великобритания)
• Малверн Колледж Циндао
• Малверн Колледж Чэнду
• Малверн Колледж Египет
• Малверн Колледж Гонконг
• Колледж Малверн, Швейцария
• Колледж Малверн Токио
В колледже Малверн мы активно продвигаем набор хорошо проверенных ценностей, которые мы называем качествами Малверна.
Мы верим, что эти ценности позволят нашим ученикам расти, пока они с нами, и станут основой их будущего. Качества Малверна — это непреходящие человеческие ценности, которые, как мы обнаружили со временем, помогают нашим ученикам преодолевать жизненные трудности, позволяя им адаптироваться и добиваться успеха в быстро меняющемся мире.
УНИКАЛЬНАЯ ВОЗМОЖНОСТЬ
Академическое превосходство «MCS предлагает золотой стандарт британских академических квалификаций от IGCSE до A Levels».
Super Curriculum «Разнообразие различных клубов и обществ для личного развития и академического обогащения»
Легкая атлетика и спортивные клубы «В MCS много занятий спортом и активного отдыха; уникальная альпийская обстановка и выдающиеся удобства в деревне обеспечивают исключительный опыт совместного обучения».
Что мы можем сделать для вас, чтобы вы начали учиться в стране Швейцария в учебном заведении Колледж Малверн, Швейцария?