1992-yilda tashkil etilgan Chaucer College Britaniya Kengashining akkreditatsiyadan o‘tgan til maktabi bo‘lib, ingliz tilini chet tili sifatida o‘rgatish bo‘yicha 27 yildan ortiq tajribaga ega.
Biz yil davomida ham guruhlar, ham jismoniy shaxslar uchun umumiy ingliz tili (ham sirtqi, ham intensiv), imtihonlarga tayyorgarlik kurslari va fanga oid maxsus dasturlarni o'z ichiga olgan bir qator kurslarni taklif etamiz. Bizning mashhur Junior Summer Lagerimiz to'liq tadbirlar jadvali bilan bir qatorda keng qamrovli kursni taklif qiladi.
Talabalar farovonligi va qo‘llab-quvvatlanishi
Biz o'quvchilarimizning farovonligini himoya qilish va rag'batlantirishga sodiqmiz va o'z mas'uliyatimizga juda jiddiy qaraymiz.
Chaucer kollejining barcha xodimlari bizning o'quvchilarimizning xavfsizligini nazorat qiladi
Navbatchi porter, kuniga 24 soat, yiliga 365 kuni ishlaydi. Shuningdek, bizda 24 soat davomida nazorat qilinadigan xavfsizlik kamerasi kuzatuvi mavjud
Talabalarning xavfsizligi va farovonligini har doim ta'minlash uchun barcha xodimlar va mezbon oilalar politsiya tomonidan tekshiriladi
Turar joyning ota-onalari bizning turar joyimizda qoladigan har qanday talabalar va guruh rahbarlariga yordam berish uchun bir kechada tayyor
Talabalarga kollej xodimlari va guruh rahbarlari barcha ekskursiyalarda va tadbirlar davomida 1 dan 15 gacha talabalar hamrohlik qiladilar.
Favqulodda telefon raqamlari barcha talabalar, guruh rahbarlari va ota-onalarga kelishdan oldin beriladi va ular kuniga 24 soat bog'lanishlari mumkin.
INGLIZ TILINI O'RGANISH UCHUN CHAUCER KOLLEJINI TANLASHINGIZNING 10 SABABI:
1.Bizning tajribamiz – ingliz tilini chet tili sifatida o‘rgatish bo‘yicha 27 yildan ortiq tajribamiz
2.Biz Britaniya Kengashi tomonidan akkreditatsiya qilingan ingliz tili maktabimiz
3.Dunyoga mashhur Kenterberi shahrida, Kent shahrida joylashgan - "Angliya bog'i"
4.Londondan atigi 1 soatdan koʻproq va Londonning barcha yirik aeroportlaridan osongina yetib olish mumkin
5.Mashhur diqqatga sazovor joylar uchun Janubiy-Sharqiy Angliyada joylashgan
6.Kampusda turar joy va yaqin atrofda mezbonlar uchun turar joyni taklif qiluvchi mustaqil muassasa
7.24 soat davomida nazorat qilinadigan xavfsizlik kameralari va navbatchi porter bilan xavfsiz o‘quv markazi
8.Har xil yoshdagi va darajadagi talabalar, guruhlar va shaxslar uchun turli xil kurslar mavjud
9.Talabalar ehtiyojlarini qondirish uchun toʻliq moslashtirilgan kurslar. Sizga kerak bo'lgan narsani aniq ta'minlash uchun siz bilan ishlaymiz
10.Kursdan keyingi yordam bilan moslashuvchan va ehtiyotkor yondashuv. Biz har bir talaba tajribasi ajoyib bo'lishini ta'minlash uchun yuqoriga va orqaga boramiz
BIZNING KURSLARIMIZ
Chaucer kolleji xalqaro talabalarga yil davomida sifatli ingliz tili kurslarini taklif etadi. Barcha darajalar va yoshdagilar uchun mos bo'lgan talabalar umumiy ingliz tili, imtihonga tayyorgarlik yoki mutaxassislik kurslarimizdan birini tanlashlari mumkin.
Shuningdek, biz maktabga, o'qituvchilarni tayyorlash va boshqa buyurtma paketlar kabi takliflarni o'z ichiga olgan guruhlarni bron qilish uchun qisqa muddatli dasturlarni tashkil qilishimiz mumkin.
Kursning birinchi kunida biz har bir talabaning ingliz tili darajasini baholash va o‘rganishga bo‘lgan ehtiyojini aniqlash maqsadida imtihon topshiramiz. Biz barcha kurs materiallarini taqdim etamiz va har bir talaba uchun kurs oxiridagi sertifikatlar orqali qimmatli fikr-mulohazalarni beramiz.
Chaucer kollejida tahsil olayotgan barcha talabalar uchun to'liq pansion turar joy yoki uy-joy taklif etiladi. Agar kerak bo'lsa, biz aeroportga qaytishni tashkil qilishda yordam bera olamiz.
BIZ BILAN O'QISH
Chaucer kolleji mehmondo'st va g'amxo'r ingliz tili maktabi sifatida obro'ga ega. Biz barcha talabalarimizning o'quv sayohatlarini iloji boricha qulay va qiziqarli qilish niyatidamiz.
BIZ QUIDAGILAR BO'YICHA YORDAM BERAMIZ:
Siz uchun to'g'ri ingliz tili kursini tanlash
Viza uchun arizalar
Angliyaga sayohat qilish va unda qolish bo'yicha ko'rsatmalar
Aeroport transferlari
Talabalarga kelajakda til o'rganish bo'yicha yordam va maslahatlar bilan doimiy yordam
Mahalliy hududni, London va Buyuk Britaniyani kashf qilish
O'tkazib yubormang...
Mashhur soborga tashrif buyuring
Canterbury Tales-da Canterbury tarixi haqida ko'proq bilib oling
Canterbury Ghost Tourga tashrif buyuring!
Tarixga sho'ng'ib, daryo o'yiniga boring
Qisqichbaqa va Winkle yo'lida piyoda yoki velosipedda sayr qiling
Ko'p sonli bog'lar va bog'larning istalganida shahar devorlari ichida dam oling
Marlowe teatrida tomoshadan rohatlaning
Mashhur eski ko'cha va zamonaviy savdo markazida xarid qiling
Bo'sh vaqtingizni har xil kafe, restoran va barlarda o'tkazing
Taklif etilayotgan har qanday pab yoki musiqa joylarida muntazam jonli musiqa va guruhlarni tinglang
Kriket o'yinini tomosha qiling yoki Spitfire Grounddagi tadbirga tashrif buyuring
Yaqin atrofdagi dengiz bo'yidagi Uitstable shahriga tashrif buyuring, u o'zining go'zal bandargohi mashxur
Imtihonlar
Kenterberi Chaucer kolleji IELTS akademik testi va Trinity Graded Examination in Spoken English (GESE) uchun ro'yxatdan o'tgan imtihon markazidir.
Bizning kampusimiz testga tayyorgarlik ko'rish va uni topshirish uchun xavfsiz va osoyishta muhitni taklif etadi. Biz jarayonni iloji boricha silliq qilish uchun tayyor bo'lamiz, shuning uchun kun davomida tashvishlanishingiz kerak bo'lgan yagona narsa muvaffaqiyatga erishishdir.
Biz sizning Angliyada Chaucer Kollejida o’qishni boshlashingiz uchun qanday yordam berishimiz mumkin?

Колледж Чосер, основанный в 1992 году, является языковой школой, аккредитованной Британским Советом, с более чем 27-летним опытом преподавания английского языка как иностранного. Наш специально построенный учебный центр расположен во всемирно известном городе Кентербери, графство Кент – «Английский сад».
Мы предлагаем ряд курсов как для групп, так и для отдельных лиц в течение года, включая общий английский (как неполный рабочий день, так и интенсивный), курсы подготовки к экзаменам и программы по конкретным предметам. Наш популярный детский летний лагерь предлагает комплексный курс наряду с насыщенным графиком мероприятий.
СТУДЕНЧЕСКОЕ БЛАГОПОЛУЧИЕ И ПОДДЕРЖКА
Мы стремимся защищать и способствовать благополучию наших студентов и очень серьезно относимся к своим обязанностям.
Все сотрудники колледжа Чосер контролируют безопасность наших студентов.
Дежурный портье, 24 часа в сутки, 365 дней в году. У нас также есть 24-часовое наблюдение камеры видеонаблюдения
Все сотрудники и принимающие семьи тщательно проверяются полицией, чтобы обеспечить безопасность и благополучие студентов в любое время.
Родители общежития всегда готовы помочь учащимся и руководителям групп, проживающим в нашем общежитии.
Студентов сопровождают сотрудники колледжа и руководители групп на всех экскурсиях и во время мероприятий в соотношении от 1 до 15 студентов.
Номера экстренных служб предоставляются всем учащимся, руководителям групп и родителям до прибытия, и с ними можно связаться 24 часа в сутки.
10 ПРИЧИН, ПОЧЕМУ ВЫ ДОЛЖНЫ ВЫБРАТЬ CHAUCER COLLEGE ДЛЯ ИЗУЧЕНИЯ АНГЛИЙСКОГО ЯЗЫКА:
1.Наш опыт — более 27 лет опыта преподавания английского языка как иностранного
2.Мы являемся школой английского языка, аккредитованной Британским советом.
3.Расположен во всемирно известном городе Кентербери, в Кенте – «Английском саду».
4.Чуть более 1 часа от Лондона и легко добраться из всех крупных лондонских аэропортов
5.Идеальное расположение на юго-востоке рядом с популярными достопримечательностями.
6.Автономный объект, предлагающий проживание на территории кампуса и размещение поблизости в принимающей семье
7.Охраняемый учебный центр с круглосуточными камерами наблюдения и дежурным швейцаром
8.Широкий выбор курсов, доступных для учащихся всех возрастов и уровней, групп и отдельных лиц
9.Полностью адаптируемые курсы для удовлетворения потребностей учащихся. Мы работаем с вами, чтобы предоставить именно то, что вам нужно
10.Гибкий и заботливый подход с поддержкой после курса. Мы делаем все возможное, чтобы гарантировать исключительный опыт каждого студента
НАШИ КУРСЫ
Колледж Чосер круглый год предлагает широкий выбор качественных курсов английского языка для иностранных студентов. Подходит для всех уровней и возрастов. Студенты могут выбрать любой из наших курсов общего английского, подготовки к экзаменам или специализированных курсов.
Мы также можем организовать краткосрочные программы для групповых заказов, включая такие предложения, как погружение в школу, обучение учителей и другие индивидуальные пакеты.
В первый день курса мы проводим тест для каждого студента, чтобы оценить его уровень владения английским языком и выявить потребности в обучении. Мы предоставляем все материалы курса и даем ценные отзывы в виде сертификатов об окончании курса для каждого студента.
Всем студентам, обучающимся в колледже Чосер, предлагается проживание в общежитии или в семье с полным пансионом. При необходимости мы можем помочь организовать обратный трансфер из аэропорта.
УЧИТЬСЯ С НАМИ
Колледж Чосер имеет репутацию гостеприимной и заботливой школы английского языка. Мы стремимся сделать все обучение наших студентов как можно более спокойным и приятным — на протяжении всего процесса бронирования и во время вашего пребывания у нас в Великобритании.
МЫ ЗДЕСЬ, ЧТОБЫ ПОМОЧЬ:
Выбор подходящего курса английского языка для вас
Заявления на получение визы
Руководство по путешествию и пребыванию в Англии
Трансфер из аэропорта
Постоянная поддержка студентов с помощью и советами по будущему изучению языка
Знакомство с окрестностями, Лондоном и Великобританией
НЕ ПРОПУСТИТЬ...
Посетите знаменитый собор
Узнайте больше об истории Кентербери в Canterbury Tales
Отправляйтесь в Кентерберийский призрачный тур!
Прокатитесь по реке, погрузившись в историю
Прогуляйтесь или покатайтесь на велосипеде по маршруту Crab & Winkle Way
Отдохните в городских стенах в любом из многочисленных парков и садов.
Наслаждайтесь шоу в театре Марлоу
Отправляйтесь за покупками на знаменитую старую главную улицу и в современный торговый центр
Проведите свободное время в любом из многочисленных кафе, ресторанов и баров.
Слушайте регулярную живую музыку и группы в любом из предлагаемых пабов или музыкальных площадок.
Посмотрите игру в крикет или посетите мероприятие на стадионе Spitfire Ground.
Посетите близлежащий приморский город Уитстабл с его красивой гаванью.
Экзамены
Chaucer College Canterbury является зарегистрированным экзаменационным центром как для академического теста IELTS, так и для экзамена Trinity Graded Examination in Spoken English (GESE).
Наш кампус предлагает безопасную и спокойную обстановку для подготовки и сдачи экзамена. Мы будем рядом, чтобы сделать процесс как можно более плавным, поэтому единственное, о чем вам нужно беспокоиться в этот день, это успех.
Что мы можем сделать для вас, чтобы вы начали учиться в стране Англия в учебном заведении Chaucer College?