ActiLingua Akademiyasi
ActiLingua akademiyasi Markaziy Vena shahridagi zamonaviy til maktabi bo'lib, boshlang'ich va ilg'or darajadagi barcha darajadagi nemis tili kurslarini taklif etadi. Talabalar mahalliy ma'ruzachilar tomonidan o'qitiladi va nemis tilida gapirish, yozish va o'qishni o'rganadi. Darslar yangi o'quv usullari bilan kichik, xalqaro guruhlarda o'tkaziladi. Shunday qilib, nemis tilini o'rganish zavqli bo'ladi! Siz grammatikani, so'z birikmalarini va suhbatlarni amalda qo'llaysiz va ActiLingua bilan birgalikda siz Avstriya madaniyatini kashf etasiz. Tadbirlarimiz va maxsus qiziqishlarimiz bilan siz mashg'ulotlardan so'ng Vena shahridagi xalqaro sayyohlik markazlariga tashrif buyurib, turli tadbirlarda Avstriya madaniyati va tili bilan tanishasiz.
1988 yilda ochilganidan buyon ActiLingua bir qator muvaffaqiyatli nemis tili kurslari, mukammal o'quv muhiti va zamonaviy o'quv jihozlari bilan til maktabining jahon miqyosidagi obro' - e'tiborini qozondi. ActiLingua, Vena shahrining obro'li joylarida uchta maktabda eng yuqori tilni o'rganish standartini taklif etadi, bu bizning ActiLingua maktab turar joyida, uy-joy, kvartira yoki yotoqxonalarda jozibador dam olish dasturi va ajoyib uy-joy bilan birga.
Metodika
O'qituvchilar va o'quv materiallari
Nemis tili kurslarida o'qitish usullarini iloji boricha diversifikatsiya qilish muhim ahamiyatga ega deb hisoblanadi. Har bir guruh turli xil bo'lgani uchun, bizning o'qituvchilarimiz har bir guruhga alohida e’tibor qaratadi va ularning o'qitish usullarini o'quvchilarning ta'lim ehtiyojlariga moslashtiradi.
Asosiy dastur grammatikani, jumlalar tuzilishini va so'z birikmalarini jadal o'rganishni o'z ichiga oladi. O'qish va tinglash, shuningdek, yozma mashqlar bizning nemis tili kurslarimizning muhim tarkibiy qismidir. Bizning asosiy tamoyillarimizdan biri maksimal og'zaki muloqotni ta'minlashdir. Nutqingizni nemis tilida o'qituvchingiz va nemis tili kursingizning boshqa ishtirokchilari bilan mashq qilishingiz tavsiya etiladi.
Zamonaviy o'quv materiallari
O'qituvchilar tomonidan tayyorlangan original va zamonaviy o'quv materiallaridan tashqari, Hueber va Klett nashriyotlarining darsliklaridan foydalaniladi. Kurslar A1 - dan C2-ga umum e'tirof etilgan dasturlarga amal qiladi. Biz zamonaviy o'quv materiallari va uskunalar foydalanish: 20 bizning talaba xonada kompyuterlar, sinflarda katta yassi ekranlar, CD va DVD futbolchilar, shuningdek, san'at, shu jumladan, turli mavzularda tillarni o'rgatish CD va DVD katta yig'ish, Avstriya, tarix, adabiyot. va biznes Plus actilingua media bazasi nemis tili darslari uchun ko'plab video va qisqa metrajli filmlar bilan. Talabalar kutubxonasi, multimedia kutubxonasi va kompyuter ishlaridan foydalanish sinfda qo'lga kiritilgan ko'nikmalarni to'ldirish va mustahkamlashning yaxshi usuli hisoblanadi. Bundan tashqari, o'qituvchilar ActiLingua Akademiyasida mavjud bo'lgan bepul Wi-Fi-dan televizor hisoblagichlaridan, Youtube videolaridan va onlayn o'quv materiallaridan dolzarb xabarlar va hikoyalarni qo'shish uchun foydalanadilar.
O'qituvchilar
O'qituvchilar o’zlarini sizning do'stlaringiz va hamkorlaringiz deb bilishadi. Ular standart nemis tilining ma'ruzachilari bo’lib, siz bilan ishlashdan haqiqiy zavq olishadi. Ular yuqori malakaga ega va ActiLingua tomonidan olib boriladigan o'quv kurslariga muntazam ravishda qatnashadilar.
Har bir guruhda kuniga ikkita (standart kurs) yoki uchta (intensiv kurs) o'qituvchilar turli xil va rag'batlantiruvchi ta'limni ta'minlash uchun o'qitiladi. Ishtirokchilar turli xil ta'lim uslublari, o'qituvchilar shaxsiyatlari va zamonaviy nemis tilining talaffuzidagi o'zgarishlardan foydalanadilar.
Nemis tili kurslari
Standart kurslar
• Darslar mini-guruhlarda o'tkaziladi
• Haftalik darslar soni: 25
• Davomiyligi: 1-11 hafta
• Narxi: 270 yevrodan boshlanadi
Uzoq muddatli standart kurslar
• 12 hafta yoki undan ortiq davom etadigan standart kurs.
• Muddati: 12-52 hafta
• Narx: 1828 yevrodan boshlanadi
Intensiv kurslar
• Mini-guruhlarda standart kurslar va qo'shimcha darslar
• Haftalik darslar soni: 35
• Vaqti: 1-11 hafta
• Narx: 393 yevrodan
Uzoq muddatli intensiv kurs
• 12 hafta yoki undan ko'p davom etgan intensiv kurs.
• Narx: 3184 yevrodan boshlanadi
Super-intensiv kurs
• Standart kurs va qo'shimcha tayyorlangan trening
• Narx: 676 evrodan
Individual ta'lim
• Shaxsiy darslarda tilni individual o'qitish
• Haftalik darslar soni: 15-35
• Muddati: 1-12 hafta
Shaharda nemis tili
• Sinfdan tashqarida standart / intensiv kurs va individual trening.
• Haftalik darslar soni: 25/35 + 6
• Narx: 370 yevrodan boshlanadi
Vena shahrida nemis tili kurslari davomida Turar joy
ActiLingua yashash joyi, mezbon oila, umumiy uy, yotoqxona
Qulay muhit nemis tilini o'rganish va gapirishga yordam beradi! Biz turar joyni tashkil qilamiz, masalan, ActiLingua maktabidagi turar-joy binolari va xonalari, Avstriyaning diqqat bilan tanlangan mezbon oilalarida, talabalar turar joylarida yoki xalqaro talabalar uylarida. Vena shahrida o'tkaziladigan vaqtdan bahramand bo'lish uchun muntazam ravishda turar joy standartlarini tekshiramiz!
ActiLingua Turar Joyi
• Standart (bir va ikki kishilik) yoki yaxshilangan uy-joy
• O'z-o'ziga xizmat, nonushta yoki yarim pansion
• Maktabdan 10-15 daqiqa masofada joylashgan
Eng yaqin metro stantsiyasigacha 5 daqiqalik yo’l, sizni to'g'ridan-to'g'ri shahar markaziga va Vena va xarid qilish ko'chalarining asosiy diqqatga sazovor joylariga olib boradi
• Bepul WiFi, choyshab va haftalik tozalash
• Ichki kir yuvish xonasi (qo'shimcha haq evaziga)
• ActiLingua Residence xodimlari 24 soat ochiq ziyofat zalida ishlaydi
Me’zbon oila
Me’zbon oilada yashash, albatta, nemis tilini o'rganish va Avstriya va uning odamlari bilan sinfdan tashqarida tanishishning eng yaxshi usuli hisoblanadi. Siz mezbon oila bilan uning uyida turasiz. Oila a'zolari farzandsiz juftliklar, ota-onalar va maktab o'quvchilari yoki kattalar farzandlari allaqachon uydan chiqib ketgan qariyalar bo'lishi mumkin.
• Mavjudligi: yil bo'yi
• Ovqat: siz uchta taom yoki kechki ovqat bilan oshxona, to'liq nonushta yoki yarim pansionni tanlashingiz mumkin.
• Xizmatlar: sizda bitta yoki ikkita xona mavjud. Hammom va oshxona mezbon oila bilan baham ko'radi.
Yotoqxona
Talabalar juda yaxshi restoranga ega bo'lgan zamonaviy va qulay turar joylarda o'zlarining bir yoki ikki kishilik xonalariga ega. Maktab va shahar markaziga jamoat transporti orqali 20-30 daqiqa ichida erishish mumkin.
• Mavjudligi: iyul, avgust
• Ovqat: nonushta yoki yarim pansion. Har bir qavatda oshxonada Brülörler va muzlatgichlardan bepul foydalanish-talabalar o'z idish-tovoq va idish-tovoq bilan ta'minlashlari kerak.
• Xizmatlar: ikki yoki bir kishilik xona. Dush va xojatxonasi bor bo’lgan ikki kishilik xonalar. Uchta bir kishilik xonada yashovchilar bitta dush va xojatxonadan foydalanishadi.
TURAR JOY NARXI
bir kishilik                 ikki kishilik bir               kishi uchun ikki kishilik
• Standart                         208 yevro                    151 yevro                          240 yevro
• Hashamatli                    385 yevro                     271 yevro
• Umumiy uy            198 yevro-130 yevro
• Talabalar uyi
Qo’shimcha ma’lumot
Yuqori mavsum uchun qo'shimcha to'lov           haftasiga 56 yevro
• Nonushta haftasiga                                                49 yevro
• Yarim pansion haftada                                          131 yevro
• Transfer (aeroportdan) bir yo'nalishda              40 yevro
• Asosiy depozit                                                       100 yevro - bir marta
Nonushta va yarim pansion faqat me’zbon oila uyida, turar-joylar va talabalar uylarida mavjud.
Biz sizning Avstriyada ActiLingua Akademiyasida o’qishni boshlashingiz uchun qanday yordam berishimiz mumkin?

Курсы немецкого языка для лиц старше 16 лет в Вене, Австрии
Академия ActiLingua – это современная языковая школа в центральной Вене и предлагает курсы немецкого языка для всех уровней, начиная с начального и до продвинутого. Учащиеся будут обучаться носителями языка, и научатся говорить, писать и читать на немецком языке. Уроки проводятся в маленьких, международных группах с новыми преподавательскими методами. Так что, учить немецкий будет одним удовольствием! Вы будете практиковать грамматику, лексику и разговоры, и вместе с ActiLingua вы откроете для себя австрийскую культуру. С нашей программой мероприятий и особого интереса вы посетите международные достопримечательности в Вене после занятий и познакомитесь с австрийской культурой и языком в различных мероприятиях.
С момента открытия в 1988 году ActiLingua быстро завоевала всемирную репутацию языковой школы с рядом успешных курсов немецкого языка, идеальной учебной средой и современным учебным оборудованием. ActiLingua предлагает высочайший стандарт языкового обучения в трех школах в престижных местах Вены в сочетании с привлекательной программой досуга и отличным жильем в нашей школьной резиденции ActiLingua, в принимающих семьях, квартирах или общежитиях.
Методика
Преподаватели и Учебные Материалы
Мы считаем, что важно максимально разнообразить методы обучения на наших курсах немецкого языка. Поскольку каждая группа отличается, наши учителя индивидуально подходят к каждой группе и адаптируют свои методы обучения к соответствующим потребностям обучения студентов.
Основная программа предусматривает интенсивное обучение грамматике, структуре предложений и лексике. Чтение и аудирование, а также письменные упражнения являются важными компонентами наших курсов немецкого языка. Один из наших основных принципов - обеспечить максимальное устное общение. Вам рекомендуется практиковать свою речь на немецком языке с учителем и другими участниками вашего курса немецкого языка.
Современные учебные материалы
Помимо оригинальных и современных учебных материалов, подготовленных нашими преподавателями, мы используем учебники издательств Hueber и Klett. Наши курсы следуют общепризнанным программам от А1 до С2. Мы используем современные учебные материалы и оборудование: 20 компьютеров в нашей студенческой комнате, большие плоские экраны в классных комнатах, проигрыватели компакт-дисков и DVD-дисков, а также большая коллекция компакт-дисков и DVD-дисков для преподавания языков на различные темы, включая искусство, Австрию, историю, литературу. и бизнес плюс медиа-база данных ActiLingua с многочисленными видео и короткометражными фильмами для уроков немецкого языка. Использование студенческой библиотеки, мультимедийной библиотеки и компьютерной работы - хороший способ дополнить и закрепить навыки, приобретенные в классе. Кроме того, наши преподаватели используют бесплатный Wi-Fi, доступный в Академии ActiLingua, для добавления актуальных отчетов и историй с телевизионных прилавков, видео с Youtube и онлайн-учебных материалов.
Преподаватели
Преподаватели видят себя вашими друзьями и партнерами. Они –  носители стандартного немецкого языка и получают истинное удовольствие от работы с вами. Они имеют высокую квалификацию и регулярно посещают учебные курсы, проводимые ActiLingua.
В каждой группе преподают два (Стандартный курс) или три (Интенсивный курс) учителя в день, чтобы обеспечить более разнообразное и стимулирующее обучение. Участники получают выгоду от различных стилей преподавания, личностей учителей и вариаций в произношении современного немецкого языка.
Курсы немецкого языка в Австрии
Стандартные курсы
• Уроки проводятся в мини группах
• Кол-во уроков в неделю: 25
• Длительность: 1-11 недель
• Стоимость: от 270 евро
Долгосрочные стандартные курсы
• Стандартный курс продолжительностью 12 недель и более.
• Продолжительность: 12-52 недели
• Цена: от 1828 евро
Интенсивный курс
• Стандартный курс и дополнительные занятия в минигруппах
• Кол-во уроков в неделю: 35
• Продолжительность: 1-11 недель
• Цена: от 393 евро
Долгосрочный интенсивный курс
• Интенсивный курс продолжительностью в 12 недель и более.
• Цена: от 3184 евро
Супер-интенсивный курс
• Стандартный курс и дополнительное индивидуальное обучение
• Цена: от 676 евро
Индивидуальное обучение
• Индивидуальное обучение языку в индивидуальных занятиях
• Кол-во уроков в неделю: 15-35
• Продолжительность: 1-12 недель
Немецкий в городе
• Стандартный / интенсивный курс и индивидуальное обучение за пределами класса.
• Кол-во уроков в неделю: 25/35 + 6
• Цена: от 370 евро
Проживание во время прохождения курсов немецкого языка в Вене
Резиденция ActiLingua, Принимающая семья, Общая квартира, Общежитие
Непринужденная атмосфера способствует изучению и говорению по-немецки! Мы организуем размещение, например, квартиры и комнаты в нашей школьной резиденции ActiLingua, в тщательно отобранных принимающих семьях Австрии, в студенческих квартирах или в международных студенческих домах. Мы регулярно проверяем стандарты размещения, чтобы вы наслаждались временем, проведенным в Вене!
ActiLingua Residence
• Стандартное (одноместное / двухместное) или улучшенное жилье
• Самообслуживание, завтрак или полупансион
• Расположен около 10-15 минут от школы
• 5 минут ходьбы до следующей станции метро, которая приведет вас прямо к центру города и основным достопримечательностям Вены и торговым улицам
• Бесплатный WiFi, постельное белье и еженедельная уборка
• Внутренняя прачечная (за дополнительную плату)
• Персонал ActiLingua Residence работает круглосуточно на стойке регистрации
Принимающая семья
Проживание в принимающей семье, безусловно, является лучшим способом для изучения немецкого языка и знакомства с Австрией и ее людьми за пределами класса. Вы остаетесь с принимающей семьей в собственном доме. Принимающими семьями могут быть бездетные пары, родители со школьниками или пожилые люди, чьи взрослые дети уже покинули дом.
• Наличие: круглогодично
• Питание: Вы можете выбрать кухню, полноценный завтрак или полупансион с обедом из трех блюд или ужином.
• Услуги: У вас будет своя одноместная или двухместная комната. Ванная и кухня делится с принимающей семьей.
Общежитие
Студенты имеют свой собственную одноместную или двухместную комнату в современном, городском и выгодно расположенном общежитии с очень хорошим рестораном. До школы и центра города можно добраться за 20-30 минут на общественном транспорте.
• Наличие: июль, август
• Питание: завтрак или полупансион. Бесплатное дополнительное использование конфорок и холодильника на кухне на каждом этаже - студенты должны предоставить собственную посуду и посуду.
• Услуги: двухместные или одноместные комнаты. Двухместные комнаты с душем и туалетом. Три одноместных номера делят душ и туалет.
ЦЕНЫ НА РАЗМЕЩЕНИЕ
Одноместная                 Двухместная           Двухместная на человека
• Стандартная          208 евро                            151 евро                   240 евро
• Люкс                    385 евро                             271 евро
• Общая квартира                 198 евро - 130 евро
Студенческий дом
• Доплата за высокий сезон            56 евро в неделю
• Завтрак                                               49 евро в неделю
• Полупансион                                    131 евро в неделю
• Трансфер (из аэропорта)              40 евро в одну сторону
• Депозит ключа                                100 евро - один раз
• (возвращается)
Завтрак и полупансион доступны только в принимающих семьях, резиденциях и студенческих домах.
Что мы можем сделать для вас, чтобы вы начали учиться в стране Австрия в учебном заведении Академия АнтиЛингуа?