• Ta’til vaqtini Yevropada sayohat qilishni xohlarmidingiz…? Albatta ha buning uchun Germaniya universiteti talabasi bo’lish o’zi yetarli. Viza chiqish ehtimoli 95% bilan Shengen zonaga viza taqdim etiladi, ish o’qishlarni bir chetga surib ta’tilda do’stlaringiz bilan Shvetsariya, Fransiya, Italiya, Ispaniya, Chexiya, Norvegiya, Avstriya, Gretsiya, shengen zonaga kiritilgan 27- ta Davlatlar aro sayohat qilishingiz mumkin. Tarixiy maskanlarni ko’rish ajoyib do’stlar ortirish, yoshlikni sayohat va bilimlar olish bilan o’z tarixingizga muxirlang.
• Germaniyada Davlat universitetlarida 100% grant talimida o’qish imkoniyati bor. Buning uchun sizdan kamida  5,5 IELTS talab qilinadi agarda Nemis tilida o’qimoqchi bo’lsangiz sizga IELTS kerak bo’lmaydi, faqatgina nemis tilini B2 darajada bilsangiz bo’ldi. Sizda ham IELTS va nemis til sertifikati bo’lsa sizda ishlash uchun imkoniyatlar oshadi. Bakalavrda o’qimoqchi bo’lgan fakultetingizda bitirganingizdan keyin qanday soxalarda va qaysi kompaniyalarda ishlashingiz imkoni borligi haqida malumotlar Universitet web saytida bo’ladi. O’qish vaqtlari 1 yilda 2 marta Bahorgi va Kuzgi qabullar, o’qish bahorgisi Aprelda, kuzgi oktyabrda boshlanadi. Davlat universitetlari Top# 1000 talik 500 – 100 talikda bo’ladi va talablari ham reytingiga qarab belgilanadi. O’qituv tizimi Jahon standartlariga javob beradi, ta’lim 100% sifatli, diplomi O’zbekistonga bemalol o’tadi. Talabalar uchun zamonaviy yotoqxonalar mavjud.
• 2000-4000 Eurogacha maosh ? … ha siz Germaniyada sifatli ta’lim grant dasturida o’qish,  Yevropada sayohat  bilan chegaralanib qolmagan holatda o’z harajatlaringizni ko’tarish uchun ishlash imkoningiz bor. Haftasiga 20- soat qonuniy ishlash uchun talabalarga ruxsat berilgan. McDonald’s da ishlash, muzqaymoq kofe  sotish, yetkazib berish xizmati, Kafe va Restaurant, hizmat ko’rsatish servislari, til bilish darajasiga  qarab ishlash sifati oshib boradi. BMW, Mercades-Benz kompaniyasida ishlash uchun Inglis hamda Nemis tilini bilishingiz sizda haydovchilik guvohnomasi, shu yo’nalishda 1 yillik ish tajriba bo’lishi kerak. O’qishni bitirganingizdan keyin o’z sohangiz bo’yicha katta katta kompaniyalar bilan shartnoma tuzishingiz mumkin bo’ladi, agarda siz ish boshlamoqchi bo’lgan kompaniya boshqa shahar yoki boshqa Davlatda bo’lsa sizga o’z hisobidan pul ajratib berishadi kompaniyaga yaqin joyga kelib yashashingiz uchun. Ishlash davomida katta tajriba hamda yaxshi malaka egasi bo’lasiz, chet ellik do’stlar yaxshi ish va muhit bu sizning yutug’ingiz bo’ladi.

ЗНАЕТЕ ЛИ ВЫ, КАК ЖИВУТ СТУДЕНТЫ В ГЕРМАНИИ:
- Хотели бы вы провести отпуск, путешествуя по Европе...? Конечно, для этого достаточно быть студентом немецкого университета. При 95% вероятности получения визы будет предоставлена ​​виза в Шенгенскую зону, оставьте работу и учебу в стороне и отправляйтесь отдыхать с друзьями в Швейцарию, Францию, Италию, Испанию, Чехию, Норвегию, Австрию, Грецию. , 27 стран входят в Шенгенскую зону, можно путешествовать. Посетите исторические места, заведите хороших друзей и отметьте свою юность путешествиями и знаниями.
- В Германии есть возможность учиться в государственных университетах со 100% грантом. Для этого вам нужен минимум 5,5 IELTS, если вы хотите учиться на немецком языке, вам не нужен IELTS, вам нужно знать немецкий только на уровне B2. Если у вас также есть IELTS и сертификат немецкого языка, у вас будет больше возможностей для работы. Информация о том, в каких сферах и компаниях можно работать после окончания факультета, на котором вы хотите учиться на степень бакалавра, доступна на сайте университета. Время обучения 2 раза в год Весенний и осенний набор, весеннее обучение начинается в апреле, осеннее в октябре. Государственные университеты находятся в 500–100 местах из Топ-1000, и их требования определяются их рейтингом. Система образования соответствует мировым стандартам, образование на 100% качественное, диплом легко переводится в Узбекистан. Студентам доступны современные общежития.
- Зарплата до 2000-4000 Евро? ...да, у вас есть возможность учиться в Германии по программе грантов на качественное образование, работать, чтобы покрыть свои расходы, не ограничиваясь поездками по Европе. Студентам разрешено по закону работать 20 часов в неделю. Работая в Макдональдсе, продаже кофе-мороженого, службе доставки, Кафе и ресторане, сервисных услуг, качество работы повышается в зависимости от уровня владения языком. Для работы в BMW, Mercades-Benz необходимо знать английский и немецкий языки, иметь водительские права и опыт работы в данной сфере от 1 года. После окончания обучения вы сможете подписать контракт с крупными компаниями в вашей сфере, если компания, в которой вы хотите начать работать, находится в другом городе или стране, они переведут деньги со своего счета в место, близкое к компании. чтобы ты пришел и жил. У вас будет большой опыт и хорошая квалификация во время работы, иностранные друзья, хорошая работа и окружение будут вашим успехом.