Turkiyaga oson va sertifikatsiz talaba bo’lish imkoniyati.
- Davlat universitetlari:Turkiyada taʼlim olishga xohishingiz bor lekin sizda til sertifikatlari mavjud emas. Qanday qilib arzon sifatli hamda sertifikatlarsiz taʼlim olish yo‘lini izlayapsizmi unda Turkiya davlat universitetlari siz uchun o‘z eshiklarini ochadi. Universitetga qabul qilinganingizdan so‘ng agarda til bilmasangiz 6 oylik va 1 yillik turk tili kursida o‘qib keyin bakalavrda o‘qishingiz mumkin. Bakalavr 4 yil Magistratura 2 yil davom etadi. Diplomi bemalol O‘zbekistonga o‘tadi, taʼlim sifati yuqori va tartibli tarzda bo‘ladi. Xalqaro davlatlardan talabalar borganligi sabab ko‘plab do‘stlar orttirish imkoniyati mavjud. O‘qish davomida qonuniy ishlashga ruxsat berilgan haftasiga 20-soat, 1200$-1800$ gacha maosh olishingiz mumkin. Hech qanday imtihonlarsiz o‘qishga kirasiz kontrakt to‘lovlari 150$ dan 2000$ gacha bo‘ladi.
.Davlat universiteti ro‘yxatlari:
- Bandirma
- Sakarya
- Chankiri
- Sivas
- Eskishexir
- Bolu
- Karabuk
- Xitit
Xususiy universitetlar:
- Turkiya Xususiy universitetlariga xam til bilmay turib talaba bo‘lish imkoni bor. Siz talabalikka tavsiya etilganingizdan so‘ng universitet 10 oydan 1 yilgacha turk tili kurslarini qo’yiberadi.Agarda siz Turk yoki Ingliz tilini bilsangiz til kurslarisiz bakalavr yoki magistraturani o‘qib ketishingiz mumkin. Xususiy universitetlar dunyo tan olgan top #1000-dagi universitetlar. Universitetda barcha sharoitlarga ega yotoqxona bor.Kontrakt to‘lovlari 1500$ dan boshlanadi. Medipol universiteti Istanbulda joylashgan top 1000# da o‘zining 11 – ta klinikasi mavjud, tibbiyot sohasi bo‘yicha 1 - yil Yevropada o‘qib kelish imkonini beradi, hamda 1- yillik til kursi bepul etib tayinlangan.
- Medipol
- Kultur
- Xalich
- Arel
- Kent
- Altinbash
- Fenerbaxche
- Aydin.
Turkiyada o‘qish afzalliklari:- Turkiyada o‘qish uchun sizga viza kerak bo‘lmaydi hujjatlar tez va oson taxlanadi. Universitetlarda taʼlim sifati yuqori, yozgi taʼtilni ajoyib o‘tkazish va oilangizni olib kelish imkoni mavjud. Kontrakt summalari arzon va universitetlarda qulayliklar ko‘p. Ishlab qolib ketish protsessi ham ancha yuqori, mehmondo‘st va turkiy xalq bilan tez til topishib ketasiz. O‘qishingizni Yevropada davom ettirishingiz oson bo‘ladi. O‘z kelajagingizni Turkiya universitetlarida ko‘ryapsizmi unda biz bilan bog‘laning.

Возможность стать студентом в Турции легко и без сертификата.
- Государственные университеты: вы хотите учиться в Турции, но у вас нет языковых сертификатов. Если вы ищете дешевое, качественное образование без сертификатов, государственные университеты Турции откроют для вас свои двери. После поступления в университет, если вы не знаете языка, вы можете пройти курс турецкого языка в течение 6 месяцев и 1 года, а затем получить степень бакалавра. Бакалавриат длится 4 года, магистратура - 2 года. Диплом легко переведут в Узбекистан, качество образования будет высоким и организованным. Поскольку здесь учатся студенты из зарубежных стран, есть возможность завести много друзей. Вы можете зарабатывать от 1200 до 1800 долларов в неделю, имея по закону право работать 20 часов в неделю во время учебы. Вы можете зарегистрироваться без каких-либо экзаменов, а стоимость контракта варьируется от 150 до 2000 долларов.
Списки государственного университета:
- Не останавливайся
- Сакарья
- Чанкири
- Сивас
- Эскишехир
- Болу
- Карабук
- хеттский
Частные университеты:
- Стать студентом частных вузов Турции можно даже не зная языка. После того, как вас рекомендуют на обучение, университет предлагает курсы турецкого языка сроком от 10 месяцев до 1 года. Если вы знаете турецкий или английский язык, вы можете получить степень бакалавра или магистра без языковых курсов. Частные университеты входят в число 1000 лучших университетов мира. Университет располагает общежитием со всеми условиями, стоимость контракта начинается от $1500. Университет Медиполь, расположенный в Стамбуле №1000, располагает 11 клиниками, позволяет учиться в Европе в течение 1 года по направлению медицины, при этом 1 год языкового курса назначается бесплатно.
- Медиполь
- Культура
- Халич
- Арель
- Кент
- Алтынбаш
- Фенербахче
- Айдын.
Преимущества обучения в Турции:- Для обучения в Турции не нужна виза, документы оформляются быстро и легко. Университеты предлагают высококачественное образование, отличные летние каникулы и возможность приехать с семьей. Суммы контрактов невелики, а университеты располагают множеством возможностей. Процесс трудоустройства тоже очень высокий, вы быстро поладите с гостеприимными и турецкими людьми. Вам будет легко продолжить обучение в Европе. Если вы видите свое будущее в турецких университетах, свяжитесь с нами.