Ulsan milliy fan va Texnologiya instituti:
Universitet hayoti:- Ulsan Milliy Fan va Texnologiya instituti Janubiy Koreyaning Ulsan shahrida joylashgan, Davlat tadqiqot institutidir. Ushbu institut Jahon miqyosida global muammolarni hal qilish va fan texnologiya iqtisodiyot rivojiga ko‘plab hissa qo‘shish uchun talabalar va o‘qituvchilardan fan va innovatsiyalarni rivojlantirishga qaratilgan. UNIST turli xil sohalarda talabalarga bakalavr va magistratura dasturlarini taqdim etadi, ushbu dasturlar talabalarga mustahkam bilim olish kariyera qilish va davlat kelajagi uchun mustahkam poydevor bo‘ladi. Institutda Koreys, Ingliz tillarida darslar bo‘ladi, taʼlimdagi talablar Koreys tilida o‘qish uchun topis ingliz tilida o‘qish uchun IELTS  sertifikatlarni talab qiladi. Barcha oliygohlar kabi ushbu institutda ham 30% dan 100% gacha scholarship beriladi, albatta talabaning bilim salohiyatidan kelib chiqqan holda ajratiladi. UNIST – talabalar o‘qituvchilar uchun ilmiy izlanishlarga, tadqiqotlarga katta eʼtibor qaratgan. Institut nanotexnologiya, robototexnika, energetika sohalarida doimiy tadqiqotlarda faol qatnashib kelmoqda. Eng zamonaviy jihozlar: Universitet tadqiqot va taʼlimni qo‘llab-quvvatlash uchun zamonaviy va ilg‘or uskunalar bilan jihozlangan. Bunga yaxshi jihozlangan laboratoriyalar, ilmiy markazlar, kutubxonalar va talabalar uchun dam olish joylari kiradi.
Talabalar hayoti:- Institutga qabul qilingan talabalar o‘qishdan tashqari bemalol ishlash imkoniyatiga ega bo‘lishadi, Bakalavr, Magistratura talabalariga ham qonuniy ishlashga ruxsat berilgan. Bunda rasmiy va norasmiy joylarda ham ishlash mumkin, til bilish daraja o‘z salohiyat va ko‘nikmalaridan kelib chiqib soatiga 20 – soat ishlashi mumkin, taʼtil vaqtlari 40 – soatgacha ruxsat etilgan. Institutda oliy taʼlim jahon standartlariga javob beradigan sifatli o‘qituv tizimi mavjud. Institutda yotoqxona, kutubxonalar mavjud. Talabalar Koreyada nima ishlar qilishadi, asosan o‘zbeklar nima ish qilishadi? – Pochta xizmatida ishlasa bo‘ladi kuniga 100-150 $ maosh olsa bo‘ladi mehnati qiyin demasa lekin oylik daromad yaxshi bo‘ladi. Koreyada o‘zbek restoranlari juda ko‘p bunda oyiga o‘rtacha 2000$ topsangiz bo‘ladi, yana bir soha pul jo‘natuvchi kompaniyalarda ishlasa bo‘ladi albatta tilni yaxshi bilish kerak. Marketing dasturlar bo‘yicha ham ishlasangiz bo‘ladi, bu sohada imkoniyatlar ham juda ko‘p. Yuqori sifatli taʼlim tinch va rivojlangan davlatda xalqaro talabalar bilan do‘stlashib sifatli taʼlim oling.

УНИВЕРСИТЕТ ЮНИСТ – УЛСАНСКИЙ НАЦИОНАЛЬНЫЙ ИНСТИТУТ НАУКИ И ТЕХНОЛОГИЙ
Университетская жизнь: — Ульсанский национальный институт науки и технологий — государственный научно-исследовательский институт, расположенный в Ульсане, Южная Корея. Целью этого института является развитие науки и инноваций среди студентов и преподавателей для решения глобальных проблем и внесения большого вклада в развитие науки и технологической экономики. UNIST предлагает программы бакалавриата и магистратуры в различных областях, которые предоставляют студентам прочную основу для прочной академической карьеры и будущего в стране. В институте есть занятия на корейском и английском языках, образовательные требования требуют наличия сертификатов IELTS для обучения на корейском языке и IELTS для обучения на английском языке. Как и во всех университетах, в этом институте предоставляется стипендия от 30% до 100%, естественно, она распределяется исходя из знаний потенциала студента. UNIST уделяет большое внимание научным исследованиям и исследованиям для студентов и преподавателей. Институт активно участвует в постоянных исследованиях в области нанотехнологий, робототехники и энергетики. Современное оборудование: Университет оснащен современным и передовым оборудованием для поддержки исследований и образования. Сюда входят хорошо оборудованные лаборатории, исследовательские центры, библиотеки и места отдыха студентов.
Студенческая жизнь: - Студенты, принятые в институт, имеют возможность свободно работать вне учебы, студентам бакалавриата и магистратуры также разрешается работать легально. Работать можно как на официальных, так и на неофициальных местах, в зависимости от уровня знания языка, работать можно по 20 часов в час, допускается время отпуска до 40 часов. В институте создана качественная система образования, соответствующая мировым стандартам высшего образования. Институт имеет общежитие и библиотеки. Чем занимаются студенты в Корее, чем занимаются узбеки? - Можно работать в почтовой службе и зарабатывать $100-150 в день.Работа не сложная, но ежемесячный доход хороший. В Корее много узбекских ресторанов, где можно заработать в среднем $2000 в месяц.Еще одно направление — работа в компаниях по денежным переводам, конечно, нужно хорошо знать язык. Также можно работать над маркетинговыми программами, в этой сфере много возможностей. Качественное образование Получите качественное образование в мирной и развитой стране, подружившись с иностранными студентами.