Ingliz tilini bilmasdan chet elda o'qish mumkinmi?
Hozirgi sharoitda ingliz tilini bilmasdan chet elda o'qish imkoniyati juda ko'p. Imkoniyatlardan biri - til kurslari. Deyarli har bir davlatda til kurslar va undan keyin bakalavr yoki magistratura dasturi bo'yicha universitetda o'qishingiz mumkin. Ushbu blogda biz sizni ular bilan tanishtirmoqchimiz.
Slovakiya
Shahar: Bratislava
Bu mamlakatda tilni bilmasdan bepul ta'lim olish mumkin bo'ldi. Ariza beruvchining harakatlari juda oddiy. Slovakiya katta qalbga ega mamlakat bo'lib, chet elliklarga avval til o'rganish, keyin esa universitetda o'qishni davom ettirish imkoniyatini beradi. Buning uchun maxsus talablar yo‘q, abituriyent hali ham o‘z mamlakatida davlat tili kurslariga yozilishi kerak. U Internetdan saytlarni topib yoki rasmiy vakil orqali ro'yxatdan o'tishi mumkin. Til kurslari odatda 1 yil davom etadi, bu yil davomida talaba nafaqat slovak tilini o'rganadi, balki u o'zi uchun qiziqarli bo'lgan fanlarni ham o'rganadi va bu talabani universitetga kirishiga ham yordam beradi. Hujjatlarni topshirishda talabaga beshta yo'nalishni tanlash imkoniyati beriladi, bu beshtani ichiga tibbiyot yo'nalishi, san'at, gumanitar fanlar va boshqalarni o'z ichiga oladi. Ko'pi bilan 3 oylik o'qishdan so'ng talaba ko'p tayyorgarliksiz darslikdagi savollar va mavzularni tushuna boshlaydi.
Kurs haqida umumiy ma'lumot:
Yosh cheklovlari:
yo'q
Shartnoma qiymati: 4000-5000 evro
Manzil: Bratislava
Davomiyligi: 1 yil
Til bilimlari: shart emas
O'qitish tili: Slovak
Сhexiya
Shahar: Praga
Chexiya ham bepul oliy ta'limni taklif qiluvchi davlatdir. Trening qoida tariqasida chex tilida olib boriladi. Til kurslari ham 1 yil davom etadi. Sertifikatni olganingizdan keyin va kirish uchun tayyorgarlikni yakunlaganingizdan so'ng imtihon topshirishingiz mumkin bo'ladi. Imtihonni a'lo darajada topshirganingizdan so'ng siz Chexiya universitetida o'qishni boshlaysiz. Ko'pgina Chexiya universitetlari 1000 talikka kiradi. Shuningdek, sizning universitetda o'qishingiz to'liq byudjet asosida bo'ladi.
Manzil: Praga
O'quv tili: Chex
Avstraliya
Shahar: Gold Coast
Ayni paytda til kurslari uchun Avstraliyada o’qish mumkin bo'ldi. Kurslarning davomiyligi talaba o'z xohishiga ko'ra  tanlaydi, u ularni bir yilgacha o'tkazishi mumkin. Trening Gold Coastdagi xususiy til maktabida bo'lib o'tadi. Treningni boshlash uchun yosh cheklovlari yo'q. Shartnoma narxi o'qish oyiga 1700 AQSh dollarini tashkil etadi, bunga o'quv vaqtidagi turar joy, kurslar va o'quv materiallari kiradi va ular sizni kuniga ikki marta ovqat bilan ta'minlaydi.
Kurs haqida umumiy ma'lumot:Yosh cheklovlari: yo'q
Shartnoma narxi: $1700 (1 oylik o'qitish)
Manzil: Gold Coast
Davomiyligi: 1-12 oy
O'qitish tili: Ingliz tili
Chet elda til o'rganishning afzalliklari
Eng katta afzalligi shundaki, talaba tabiiy til muhitiga to'liq singib ketgandan so’ng va unga bu tilni o'rganish osonroq bo'ladi. Misol uchun, agar talaba ingliz tilini o'z mamlakatida o'rgansa, u 3 oy davomida bir darajani o'rganadi, lekin ingliz tilida so'zlashadigan davlatda u 1 darajani ikki barabar tezroq o'rganishi mumkin. Talaba butun yashash davomida doimiy ravishda tilni mashq qiladi va u o'zining so'z boyligini to'ldiradi.

Можно ли учиться за рубежом без знания английского языка ?
В нынешней ситуации есть очень много возможностей обучения за рубежом без знания английского языка. Одна из возможностей это языковые курсы. Почти каждая страна предоставляет языковые курсы с последующим обучением в университете на программе бакалавра или магистратуры. В этой статье хотели бы ознакомить вас с некоторыми из них.
Словакия
Город: Братислава
Бесплатное обучение без знания языка в этой стране стало возможным. Действия абитуриента очень просты. Словакия страна с большим сердцем и предоставляет иностранцам возможность обучиться сначала языку, а потом продолжить обучение в университете. Особых требования для этого нет, абитуриент должен записаться на государственные языковые курсы находясь еще в своей стране. Сайты для записи он может найти в интернете либо записаться через официального представителя. Языковые курсы как правило длятся 1 год, в течении этого года студент будет обучаться не только словацкому, но также он будет изучать предметы интересные ему и помогающие ему поступить в университет. При подаче документов студенту на выбор дают пять направлений, в эту пятерку входят медицинское направление, искусство, гуманитарные науки и так далее. Максимум после 3 месяцев обучения студент уже начнет понимать вопросы и темы в учебниках без особой подготовки.
Общая информация о курсе:
Возрастные ограничения: нет
Стоимость контракта: 4 000-5 000 евро
Расположение: Братислава
Длительность: 1 год
Знания языка: не требуется
Язык обучения: Словацкий
Чехия
Город: Прага
Чехия, это также страна предлагающая бесплатное высшее образование. Обучение будет вестись как правило на чешском языке. Языковые курсы также длятся 1 год. После получения сертификата и прохождении подготовки для поступления вы сможете сдать экзамен. После отличного прохождения экзамена вы начнете свое обучения в университете Чехии. Многие чешские вузы входят в рейтинг топ 1000. Также ваше обучение в университете будет полностью на бюджетной основе.
Расположение: город Прага
Язык обучения: Чешский
Австралия
Город: Gold Coast
В нынешнее время стало доступным полететь в Австралию на языковые курсы. Длительность курсов студент подбирает сам по желанию он может взять их до одного года. Обучение будет проходить в частной языковой школе на Золотом побережье. Возрастных ограничений для начала обучения не имеется. Стоимость контракта составляет 1 700 долларов за месяц обучения, в эту стоимость входит проживание во время обучения, оплата курсов и учебных материалов, а также они обеспечивают вас двух разовым питанием.
Стоимость контракта: 1700 долларов ( 1 месяц обучения )
Расположение: Gold Coast
Длительность: 1-12 месяцев
Язык обучения: Английский
Преимущества изучения языка за рубежом
Самый большой плюс в том что студент полностью погружается в естественную языковую атмосферу и ему становится легче усвоить этот язык. К примеру, если студент изучает английский в своей родной стране, он учит один уровень 3 месяца, но в англоязычной стране 1 уровень он может выучить в два раза быстрее. Студент на протяжении всего времени проживания будет практиковать язык на постоянной основе, также он будет пополнять свой словарный запас.
Команда World UZ может предложить вам несколько языковых программ за рубежом. Подробную информацию можете получить обратившись в Call Center.