Avstraliyaning Queensland universiteti dunyo reytingi bo’yicha QS 700 # o’rinda turadi. Universitet Campuslari Brisbane, Melbourne, Sydney, Adelaide, Townsville shaharlarida joylashgan. Universitetda ta’lim sifati jahon standartlariga to’laqonli holda javob beradi. Darslar ingliz tilida bo’ladi, yaxshi o’qigan talabalarga universitet tomonidan schoolorshiplar beriladi. O’qish uchun qabullar yilda  3 ( uch ) marotaba bo’ladi. Bu universitetda eng kerakli bo’lgan yo’nalishlarni topishingiz mumkin.
Dasturlar va kurslar: CQU turli fanlar, jumladan, san'at, biznes, ta'lim, muhandislik, sog'liqni saqlash, axborot texnologiyalari, huquq, fan va boshqalar bo'yicha bakalavriat, aspirantura va tadqiqot dasturlarini taklif etadi. Ushbu dasturlar mahalliy va xalqaro talabalarning ehtiyojlarini qondirish uchun mo'ljallangan.
Tadqiqot imkoniyatlari: CQU qishloq xo'jaligi, muhandislik, sog'liqni saqlash, ta'lim va ijtimoiy fanlar kabi turli sohalardagi tadqiqotlari uchun tan olingan. Universitet ilmiy hamkorlikni rag'batlantiradi va talabalarga tadqiqot loyihalarida qatnashish imkoniyatini beradi.
Talabalarni qo'llab-quvvatlash xizmatlari: CQU talabalarga o'qishlarida muvaffaqiyatga erishish uchun bir qator qo'llab-quvvatlash xizmatlarini taqdim etadi. Bunga akademik yordam, martaba bo'yicha maslahatlar, turar joy yordami, sog'liqni saqlash xizmatlari va boshqalar kiradi.
Kasbiy rivojlanish: CQU talabalar, xodimlar va bitiruvchilar uchun bir qator kasbiy rivojlanish imkoniyatlarini taklif etadi. Bularga ishga joylashish, yetakchilik qobiliyatlari va martaba ko‘tarilishini oshirishga qaratilgan seminarlar, seminarlar, tarmoq tadbirlari va martaba bo‘yicha maslahat xizmatlari kiradi.
Talabalarda ishlash imkoniyatlari: Avstraliyada xalqaro talabalar uchun qonuniy ishlashga ruxsat berilgan, talabalar o’z ehtiyojlarini ta’minlash maqsadida ishlashlari mumkin. Haftasiga 20 – soat rasmiy mehnat faoliyatida bo’lish mumkin. Talabalarga part time ishlar juda ko’p, til bilish daraja mehnat faoliyat va iqtidoridan kelib chiqib o’zlariga ish topishlari mavjud. Jumladan servis xizmatlari, ishlash chiqarish servislari, savdo kompleksi, fast – food , pochta xizmati, kompaniyalarda ishlashga imkoniyatlari bo’ladi.
Umumiy olganda Avstraliyaning Queensland universiteti odamlarga yaxshi ta’lim, kasbiy faoliyat, malaka va akademik erkinlik beradi, qolaversa ishlab o’z daromadlarini kengaytirishi va yaxshi tajriba olishlari mumkin.

Какие возможности Университет Центрального Квинсленда, Австралия, предлагает иностранным студентам?
Университет Квинсленда в Австралии занимает 700-е место в мировом рейтинге QS. Кампусы университета расположены в Брисбене, Мельбурне, Сиднее, Аделаиде, Таунсвилле. Качество образования в университете полностью соответствует мировым стандартам. Занятия проводятся на английском языке, студенты, которые хорошо учатся, получают стипендии от университета. Прием на обучение проводится 3 (три) раза в год. В этом университете вы сможете найти самые необходимые курсы.
Программы и курсы: CQU предлагает программы бакалавриата, магистратуры и исследовательские программы по различным дисциплинам, включая искусство, бизнес, образование, инженерию, здравоохранение, информационные технологии, право, науку и другие. Эти программы предназначены для удовлетворения потребностей как отечественных, так и иностранных студентов.
Возможности для исследований: CQU известен своими исследованиями в различных областях, таких как сельское хозяйство, инженерия, здравоохранение, образование и социальные науки. Университет поощряет научное сотрудничество и предоставляет студентам возможность участвовать в исследовательских проектах.
Службы поддержки студентов: CQU предоставляет ряд услуг поддержки, которые помогут студентам добиться успеха в учебе. Сюда входит академическая поддержка, консультации по вопросам карьеры, жилищная помощь, медицинские услуги и многое другое.
Профессиональное развитие: CQU предлагает широкий спектр возможностей профессионального развития для студентов, сотрудников и выпускников. К ним относятся мастер-классы, семинары, сетевые мероприятия и услуги по консультированию по вопросам карьеры, направленные на улучшение возможностей трудоустройства, лидерских навыков и карьерного роста.
Возможности работы для студентов: Легальные разрешения на работу для иностранных студентов в Австралии позволяют студентам работать для удовлетворения своих потребностей. Вы можете работать 20 часов в неделю. Для студентов существует множество подработок, и они могут найти работу, исходя из своих языковых навыков и способностей. Среди них появятся возможности работы в сфере обслуживания, производственных услугах, торговом комплексе, фаст-фуде, почтовой службе, компаниях.
В целом, Университет Квинсленда в Австралии предоставляет людям хорошее образование, профессиональную деятельность, квалификацию и академическую свободу, а также они могут работать над расширением своих доходов и получением хорошего опыта.