Xitoyda talabalar uchun grant taʼlim va qulay sharoitlar.
Xitoy Osiyoda joylashgan eng katta Davlat hozirgi vaqtda 1,5 milliard aholisi bor, Dunyo bo’yicha aholisi eng ko’p mamlakat, aholi soni kundan kunga ko’payadi. Dunyoda iqtisodiyoti eng tez rivojlanayotgan davlatlardan biri. Dunyo bo‘yicha taʼlim sifati ham ancha ilgarilab ketgan. Universitetlar diplomi jahon tan olgan, Bakalavr 4 yil  Magistratura 2 yil, agar xohlasangiz ingliz yoki Xitoy tilida taʼlim olsangiz bo‘ladi. Ingliz tilida taʼlim oladigan bo‘lsa talab kamida 5,5 IELTS bo‘lishi kerak. Xitoy tilidagi taʼlim uchun 100% grant ajratilgan. Siz Xitoy tilini bilmaysiz? Buni iloji bor Xitoyni o‘zi til maktablari tashkil etgan 6 oydan 1 yilgacha bo‘lgan muddatda Xitoy tilini o‘rganib HSK sertifikatini olib bakalavr yoki magistraturada grant orqali taʼlim olishlari mumkin. Universitet tomonidan yotoqxonalar mavjud, talabalarga stipendiya ajratilgan bilim darajasiga qarab hammaga xar hil beriladi. Xitoydagi universitetlar xalqaro talabalar uchun eng yaxshi yo‘nalish bo‘lib kelgan. 2020 - yil Jahon universitetlarining akademik reytingida,  jahonning eng yaxshi 200 talik reytingida  Xitoyning 22 - ta universiteti bor edi. Universitetlar xususiy va davlatniki bo‘lib taʼlim tizimi mutlaqo aʼlo darajada.
- Xitoyda talabalar hayoti: Xitoy dunyo bo‘yicha rivojlangan davlatlar qatoridan joy olib kelmoqda. Iqtisod, taʼlim, savdo, turizm, ishlab chiqarish eksport import sohalarida dunyoda o‘z o‘rinlarini egallab kelmoqda. Xitoyda yotoqxona talabalar uchun bepul. Barcha sharoit va qulayliklarga ega 2-4 kishilik turar joy, ovqatlanish shaharlar bo‘yicha xar xil 30-35 ming so‘mga  katta shaharlarda 45-50 ming so‘mga  bir marta yaxshi ovqatlansa bo‘ladi. Qonunan ishlash mumkin emas talabalar uchun, lekin o‘qishni tamomlagach ishlab qolib ketish imkoni bor. Shaharda kiyimlar va buyumlar narxi arzon talabalar shaxsiy ehtiyojlari uchun savdoda qiynalmaydilar. Har juma klublar restoranlar tekin bo‘ladi yoshlar uchun. Xalqaro davlatdan kelgan talabalar bilan bilim ko‘nikma va malaka oshirish imkoni ko‘p bo‘ladi.

Грантовое образование и благоприятные условия для студентов в Китае.
Китай — крупнейшая страна в Азии с населением 1,5 миллиарда человек, самая густонаселенная страна в мире, население которой увеличивается с каждым днем. Это одна из самых быстрорастущих экономик мира. Качество образования во всем мире также улучшилось. Дипломы университета признаются во всем мире, бакалавриат 4 года, магистратура 2 года, при желании можно учиться на английском или китайском языке. Для обучения на английском языке требуется минимум 5,5 IELTS. 100% грант на обучение китайскому языку. Вы не знаете китайский? Сделать это можно, изучая китайский язык на срок от 6 месяцев до 1 года, когда в самом Китае созданы языковые школы, получить сертификат HSK и получить образование на степень бакалавра или магистра через грант. В университете имеются общежития, всем студентам предоставляются стипендии в зависимости от уровня образования. Университеты Китая являются популярным местом для иностранных студентов. В Академическом рейтинге университетов мира 2020 года 22 китайских университета вошли в число 200 лучших университетов мира. Университеты бывают частные и государственные, а система образования просто великолепна.
- Студенческая жизнь в Китае: Китай – одна из самых развитых стран мира. Экономика, образование, торговля, туризм, производство, экспорт и импорт занимают свое место в мире. Общежития в Китае бесплатны для студентов. Проживание по 2-4 человека со всеми условиями и удобствами, питание 30-35 тысяч суммов в зависимости от города, в крупных городах можно хорошо пообедать за 45-50 тысяч суммов. Юридически студенты не могут работать, но есть возможность устроиться на работу после окончания учебы. В городе цены на одежду и вещи невысокие, студенты не испытывают затруднений с покупками для личных нужд. Каждую пятницу клубы и рестораны бесплатны для молодежи. Будет много возможностей улучшить знания и навыки со студентами из зарубежных стран.